Polski śmigłowiec lepszy od Caracali? "Świdnik ma potencjał, by odpowiedzieć na oczekiwania armii"

10 września 2018, 14:31 | Aktualizacja: 10.09.2018, 15:01
Źródło:PAP
Śmigłowiec AW149, materiały prasowe PZL-Świdnik S.A.

Śmigłowiec AW149, materiały prasowe PZL-Świdnik S.A.źródło: Materiały Prasowe

Należący do koncernu Leonardo Helicopters PZL Świdnik ma potencjał, aby odpowiedzieć na oczekiwania polskiej armii - uważa poseł PiS Artur Soboń. Jego zdaniem śmigłowiec oferowany przez te zakłady jest faworytem w przetargu na śmigłowce morskie.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • zenek(2018-09-10 15:07) Zgłoś naruszenie 534

    PZL świdnik NIE JEST POLSKI

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • stary Polak(2018-09-10 20:49) Zgłoś naruszenie 421

    kurczę! Francuzi nauczyli się polskiego? brednie fachowców od niczego nie wsparte najmniejszym argumentem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2018-09-10 21:25) Zgłoś naruszenie 395

    Podzielam opinię wyrażoną przez posła Sabonia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robert(2018-09-10 15:59) Zgłoś naruszenie 2916

    To może jakiś fachowiec wojskowy by się a nie propagandzista z PIS da

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ten (2018-09-10 16:24) Zgłoś naruszenie 1720

    A potem żołnierze giną na wojnie jak muchy w skutek takiej polityki. Lepsza szabla, bo Polska.

    Odpowiedz
  • kibic(2018-09-10 17:47) Zgłoś naruszenie 1613

    Panie pośle, na żywca wyjąłeś pan tezy swojego przemówienia z PR jaki robi zakładom w Świdniku ich prezes. A bredzenie o tym że dana firma jest faworytem bez pokazania danych maszyn, ich cen i ewentualnego offsetu, jest mówiąc łagodnie bzdetem! Ale to dla was żaden problem, najwyżej się kupi bez przetargu...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wagaw(2018-09-10 22:13) Zgłoś naruszenie 130

    jaki on polski ? to przeciez wloska firma !!!!!!! sprzedali ku...a wszystko a teraz pisza ze polski ....

    Odpowiedz
  • Szymon(2018-09-10 21:17) Zgłoś naruszenie 911

    Zabawne jest to, że Świdnik nie jest polski :) A Caracal byłby bardziej polski niż te wszystkie AW101 i inne produkty Świdnika. Przyczyną jest to, że w Świdniku Polska nie ma udziałów, a w proponowanym zakładzie produkującym Caracale, miałaby.

    Odpowiedz
  • Fakty(2018-09-10 20:35) Zgłoś naruszenie 80

    "Firma w Świdniku dostała od wojska kontrakt na modernizację śmigłowców. Ale czyżby je zgubiła? Tylko tak chyba można wytłumaczyć opóźnienia sięgające 569 dni, bo tyle armia czeka na odbiór maszyn. W tym czasie można bez problemu wyprodukować całkowicie nowe maszyny. Tymczasem firma jak gdyby nic, podaje do sądu MON z tytułu tego, że nie dostała kontraktu na produkcję nowych śmigłowców" 25.11.2015 r.

    Odpowiedz
  • tom-ch(2018-09-11 17:34) Zgłoś naruszenie 70

    Tak produkcja sprzetu wojskowego (karabinow luf czolgow) powinna odbywac sie w zakladach wojskowych, ale nie w spolkach skarbu panstwa i nie autobusow pociagow samochodow. Dostawcami silnikow skrzyn biegow zawieszenia kol opon powinny byc prywatne firmy.

    Odpowiedz
  • ubabrany(2018-09-10 16:02) Zgłoś naruszenie 423

    Obozy też nie polskie, choć Polacy robią na nich niezły biznes

    Odpowiedz
  • trycykl(2018-09-11 10:32) Zgłoś naruszenie 40

    AW101 (u Brytyjczyków Merlin) jest najlepszym na świecie śmigłowcem zwalczania okrętów podwodnych i ratownictwa morskiego (także bojowego). Tu nie ma żadnego znaku zapytania, jak w tytule, a porównywanie go do Caracala to dla niego obraza.

    Odpowiedz
  • aristos(2018-09-11 07:44) Zgłoś naruszenie 21

    to jakaś promocja posła Sobonia ? Może artykuł powinien być w sekcji (bez)płatna reklama ?

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-09-11 10:53) Zgłoś naruszenie 21

    Soboń jest Świdniczaninem (wyciągnęli go z samorządu w Świdniku) i jednocześnie wiceministrem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Wybory samorządowe za trochę ponad miesiąc. Tyle w temacie - kampania wyborcza pełną gębą.

    Odpowiedz
  • aqq(2018-09-11 11:53) Zgłoś naruszenie 21

    przecież mamy Mi-2 w całkiem dobrym stanie więc o co wam chodzi. Przedłuży się resurs na następne 40 lat i gitara

    Odpowiedz