ZD D2S to elektryczny samochód produkowany w Chinach, który będzie sprzedawany w Polsce. Jego dystrybucją zajmie się nowa spółka Electric Vehicles Poland. Pojazd zadebiutował podczas kongresu Impact mobility rEVolution’18 w Katowicach. A my znamy już jego cenę.

Holding 1, do którego należy m.in. motoryzacyjny potentat Grupa PGD, utworzył nową spółkę na potrzeby elektromobilności. Pod nazwą Electric Vehicles Poland (EVP) kryje się przedsiębiorstwo, które ma specjalizować się w sprzedaży i serwisowaniu całkowicie elektrycznych minisamochodów.

A pierwszą umowę importerską EVP podpisała z chińskim producentem samochodów elektrycznych Zhi Dou Electric Vehicle, który podobnie jak Volvo, należy do koncernu Zhejiang Geely Holding Group.

Polska spółka na początek wprowadzi na rynek elektryczny model ZD D2S.

– ZD to firma, która zajęła się segmentem mikromobilności miejskiej. Tą marką chcemy zawojować polskie miasta powiedział dziennik.pl Adam Pietkiewicz, prezes Holdingu 1.

Samochody mają być dostępne w sześciu największych polskich aglomeracjach, sukcesywnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Więcej na ten temat przeczytasz na dziennik.pl

Ile będzie kosztować nowe auto? Zobacz całą rozmowę: