Program MH-139 oferowany przez firmę Boeing będącą głównym wykonawcą, ma wartość 2,4 mld USD i obejmuje maksymalnie 84 śmigłowce, urządzenia szkoleniowe oraz powiązany sprzęt wsparcia z datą wstępnej gotowości określoną na rok 2021, podano w komunikacie. 

"Jesteśmy niezwykle dumni z tego znakomitego rezultatu. Najważniejsi klienci nadal polegają na Grupie Leonardo, jeśli chodzi o spełnianie najsurowszych wymogów, takich jak ochrona baz pocisków czy transport personelu rządowego i sił specjalnych. Ten wybór wynik to także potwierdzenie faktu, że Spółka jest uznawana za mocnego, wiarygodnego partnera wnoszącego od dawna znaczny wkład w przemysł USA" - powiedział dyrektor generalny Grupy Leonardo Alessandro Profumo, cytowany w komunikacie. 

MH-139 wykorzystuje wiodącą na rynku platformę AW139 Grupy Leonardo; AW 139 to nowoczesny - a nie rozwojowy - wielozadaniowy śmigłowiec będący w służbie na całym świecie, który już wykazał swoje zdolności w ochranianiu krytycznej infrastruktury oraz transporcie przedstawicieli armii i rządów w różnych krajach, podano także w materiale. 

Przy projekcie śmigłowca AW139 pracowali polscy inżynierowie, podkreśliła także grupa. 

Budowana w Filadelfii maszyna będzie użytkowana przez Siły Powietrzne U.S.A. i zastąpi ich flotę śmigłowców UH-1N zapewniając nowoczesne technologie, wysokie osiągi oraz oszczędności rzędu 1 mld USD w kosztach zakupu i całego cyklu życiowego floty, podsumowano w materiale. 

Leonardo należy do grona dziesięciu największych globalnych graczy w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa oraz jest najważniejszą włoską spółką przemysłową w tej branży. W 2017 r. firma Leonardo odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 11,7 mld euro i prowadzi działalność przemysłową na dużą skalę we Włoszech, Wielkiej Brytanii, USA i w Polsce.