Leszek Czarnecki utopił szefa KNF. Czy sam ocaleje?

14 listopada 2018, 07:28 | Aktualizacja: 14.11.2018, 16:24
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Leszek Czarnecki

Leszek Czarneckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Szymon Łaszewski

Inspekcja nadzoru w Idea Banku trwała od czerwca do września. Trzy tygodnie przed ujawnieniem nagrań do Idea Banku trafił raport pokontrolny KNF. W DGP już 31 października opisywaliśmy część zawartych w nim ustaleń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (34)

  • Tlauk2(2018-11-15 03:57) Zgłoś naruszenie 10

    Ten sam slup u Czarneckiego i u Solorza. U Czarneckiego mial skasowac 40 milionow. Ciekawe ile juz skasowal u Solorza. Repisizacja bankow idzie wzorcowo.

    Odpowiedz
  • KapitanSz(2018-11-14 21:34) Zgłoś naruszenie 10

    Zastanawiam się jak komentujący tu doszli do powiązania z PiSem, iż chcieli kasy za protekcję LC, skoro nawet w stenogramie Chrzanowski, mówi, iż jeden kolega po fachu, który robi Czarneckiemu największe schody i uważa za złodzieja, schodzi na spytki do prezesa i kabluje na wszystkich ;)

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-11-14 20:41) Zgłoś naruszenie 30

    Dlaczego ta sprawa tak póżno wypłynęła ,choć nagranie zostało zrobione w marcu tego roku ? A no dlatego bo Czarnecki kombinował wraz z całą opozycją przez pół roku, czy to mu się opłaci ? Bo przecież sam może się utopić, bo jego banki są w kiepskiej sytuacji.

    Odpowiedz
  • miecz Damoklesa(2018-11-14 20:22) Zgłoś naruszenie 30

    Trafiony, zatopiony. Topielec powszechnie znany jako eSBecki TW teraz pociągnie za sobą na dno następnych ze świecznika kryminalistów finansowych III RP. Cały system bankowy będzie się musiał teraz dokładnieeoczyścić z tego zdegenerowanego mafijnego robactwa.

    Odpowiedz
  • radny(2018-11-14 15:29) Zgłoś naruszenie 10

    Niektóre samorządy Powiązane z PO mają rachunki w bankach Pana Czarneckiego i obawiam, że mogą mieć poważny problem.

    Odpowiedz
  • inwestor(2018-11-14 15:25) Zgłoś naruszenie 10

    Jak iść na dno to razem oto dewiza pana Czarneckiego. Będzie raźniej obu panom.

    Odpowiedz
  • brońmy naszej Polski!(2018-11-14 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ten KNF i inne ważne urzedy w Polsce Nowogrodzka obsadziła własnymi szubrawcami tak po uważaniu, czy na polecenie z centrali, by szybciej przejać i zniszczyć Polskę

    Odpowiedz
  • ani krzty patriotyzmu nie mają(2018-11-14 12:59) Zgłoś naruszenie 1411

    Układ z Nowogrodzkiej robi sobie jaja z Polski

    Odpowiedz
  • co za arogancja(2018-11-14 12:03) Zgłoś naruszenie 329

    Czarnecki TW Ernest rekin bankster, który uwłaszczył się na post PRL,owskim majątku, teraz jego banki duszą się, więc kombinuje by jakoś z tego wyjść. Wspiera go oczywiście GW i cała pookrągłostołowa banda !

    Odpowiedz
  • tylko Polski szkoda(2018-11-14 11:55) Zgłoś naruszenie 01

    Tą pisią aferą, ich kolejnym przekrętem jak najszybciej powinna się zająć komisja sejmowa. Nikt nie uwierzy, że prokuratura podległa temu układowi, sama sobie będziesz strzelała w kolano. Jednym z pierwszych przesłuchanych publicznie powinien być szef układu z Nowogrodzkiej

    Odpowiedz
  • tylko Polski szkoda(2018-11-14 11:52) Zgłoś naruszenie 1416

    Tą aferą PiS jak najszybciej powinna się zająć komisja sejmowa. Nikt nie uwierzy, że prokuratura podległa PiS, sama sobie będziesz strzelała w kolano. Jednym z pierwszych przesłuchanych publicznie powinien być szef układu z Nowogrodzkiej

    Odpowiedz
  • SzkołaZawodowaUl.Gintrowskiego38Warszawa(2018-11-14 11:52) Zgłoś naruszenie 1711

    Na tvn24 przesłuchałem te taśmy, nic nie było o łapówce tylko o poleceniu jakiegoś prawnika, jak wyborcza skłamała to mam nadzieje ,że ta gadzinówka się nie podniesie.

    Odpowiedz
  • Qwerty(2018-11-14 11:41) Zgłoś naruszenie 229

    Afera KNF - czyżby zemsta GW na PiS za Europejski Nakaz Aresztowania dla Stefana Michnika sprzed tygodnia?

    Odpowiedz
  • spads(2018-11-14 11:36) Zgłoś naruszenie 10

    Poniżej jest artykuł o energetyce przed wojną i piszą o zapóźnieniu Rosji Radzieckiej w stosunku do nas. Tyle , że tam rzucono hasło - Elektryfikacja i nie było to hasło . Zbudowano olbrzymie hydroelektrownie i sieci przesyłowe . Hasło rzucił pierwszy przywódca ale realizacją zajął się Dżugaszwili i na pewno nie doszłoby tam do powstania wirtualnej elektrowni atomowej budowanej przez jedno pokolenie i nad której dorobili się wybrani. Demokracja jest pięknych hasłem i jak to mówią na niej ludzie ( wybrani) się bogacą.

    Odpowiedz
  • bkb2(2018-11-14 11:34) Zgłoś naruszenie 1919

    Czarnecki już dawno ma przygotowane miejsce do życia gdzieś poza Polską.... Lewactwo i postkomuna wymyśla coraz to nowe teorie ekonomiczne aby podważyć prawidłowość polityki ekonomicznej prowadzonej przez PIS.... hołowie które po 1945 roku dorwało się władzy lojalne wobec Okupanta Sowieckiego, dzisiaj zaczyna zaliczać doła i to wielkiego doła. Oprócz odebranych emerytur SB-ekom już wkrótce pozbawieni zostaną także Sędziowie, Prokuratorzy, Milicjanci, i cała ta czerwona zaraza która rozpleniła się po dziś dzień... Nieprawdopodobne że PIS poradził sobie z tą całą czerwoną oligarchią jak Kulczykowie, Czarnecki, Krauze, i reszta smrodów.... Nie dziwię się dzisiaj naszemu "złotku" Donaldowi że nerwy mu puszczają.... W województwie Dolnośląskim gdzie jest gniazdo PO , będzie rządził PIS , kasa która do tej pory była dostępna w bankach Czarneckiego na wybory, interesy SB-ecji i inne rozwiązania się skończyła... Brawo Morawiecki , Brawo Kaczyński.... Jeszcze chwilę i gazeta - Rzeczpospolita wróci w ręce narodowców.... Wcześniej to właśnie Czarnecki sponsorował jej zakup.... To już nie jest zabawa.... PIS idzie jak buldożer...!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zyzio(2018-11-14 11:23) Zgłoś naruszenie 115

    Sprawa może jest typu afery Watergate , może nasz bankier liczy , że przewróci obecny układ teraz lub w wyborach za rok. To drugie rozwiązanie wydaje się mniej prawdopodobne - czas jest z jego punktu widzenia zbyt odległy. Tak czy inaczej Pan Czarnecki liczy na wdzięczność total opozycja.

    Odpowiedz
  • Korpo(2018-11-14 11:00) Zgłoś naruszenie 01

    40 milionów złotych, a skromnych.

    Odpowiedz
  • Wystarczy nie kraść (2018-11-14 10:56) Zgłoś naruszenie 190

    I już wiadomo dlaczego KNF zgodził się na emisje lewych obligacji GetBacku . Ciekawe ile kaski dostali ?

    Odpowiedz
  • Misiek(2018-11-14 10:55) Zgłoś naruszenie 150

    Afera jest gruba bo pokazuje jak duży wpływ na finanse obywateli ma bliżej nieznana MAFIA finansowa, Które ma swoich ludzi w każdej instytucji.

    Odpowiedz
  • zeflik(2018-11-14 10:50) Zgłoś naruszenie 194

    To ostrzeżenie dla reszty mocowładnych od GetBacka. Więc luzik. Czekamy na seryjnego samobójcę. A tak na marginesie. Po to sa te wszystkie instytucje i dziurawa legislacja by polityczni wały kręcili. Nie byłoby knf i innych nadzorów bankowych, to by ludziska uwazali komu forsę powierzają, a tak, kmiotki myślą, że ktoś ich chroni.

    Odpowiedz