Więcej rodaków wraca, niż emigruje

20 listopada 2018, 14:14 | Aktualizacja: 20.11.2018, 14:21
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Emigracja z Polski na pobyt czasowy

Emigracja z Polski na pobyt czasowyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Liczba Polaków przebywających za granicą ponad trzy miesiące wzrosła w ubiegłym roku o 25 tys., do 2,54 mln – wynika z szacunków GUS. Nigdy wcześniej nie było na emigracji tak dużej liczby obywateli naszego kraju.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • Vttt(2018-11-20 15:00) Zgłoś naruszenie 139

    Z 10 procent powracających znajduje pracę w Polsce , to ci z układami i jakieś zawody IT i inżynierii. A prawie nikt kto miał za granicą min 30 zł /h to nie bierze za 12 zł /h w Polsce. Powroty są z następujących powodów , spirala zadłużania na chwilówkach za granicą i zwianie do Polsk. Drugi powód to zmęczęnie za granicą praca z agencji tymczasowych i mieszkanie w kilka osób. A gdyby było można za granicą dostać od ręki stałą pracę bez wydziwiania i żeby mieszkania tam tak nie podrożały to emigracja by jechała dalej na potęgę

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Propaganda jak w PRL(2018-11-20 14:52) Zgłoś naruszenie 1025

    I znowu Pisia propaganda jak za czasow PRL a w rzeczywistosci ludzie nadal jak wyjezdzali tak dalej wyjezdzaja a teraz dodatkowo za nimi tysiace polskich bezdomnych, ktorzy ratuja swoje zycie - ot bolesna prawda a nie nieustanne wciskanie ciemnoty i robienie ludziom wody z mozgu. Tak to "dobra zmiana" rozwiazuje swoje problemy spoleczne polskiego spoleczenstwa jak bezdomnosc, bezrobocie, brak zabezpieczenia socjalnego, brak opieki lekarskiej, wykorzystujac socjal innych krajow a w "podziekowaniu" opluje ich jeszcze jadem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dave(2018-11-20 15:05) Zgłoś naruszenie 85

    ... mało wartościowy ochłap informacyjny - GUS po prostu nie wie ilu jest mieszkańców/rezydentów Polski... A wnioskowanie tu zaprezentowane nie spełnia elementarnych standardów rzetelności... To jakby wnioskować o liczbie widzów na stadionie po objętości zebranego moczu...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ertyuiop(2018-11-20 14:40) Zgłoś naruszenie 67

    Nareszcie wzrośnie bezrobocie, chyba że państwo i dla powracających przekaże 800+

    Odpowiedz
  • Jan88(2018-11-20 19:17) Zgłoś naruszenie 52

    I teraz widzicie ile faktycznie dzieci rodzi sie poza RP. OTOZ 1/6 .Zatem jezeli wspokczynnik dzietnosc w RP wynosi 1,3 ( z tymi urodzonymi poza Polska) to faktyczny wspilczynnik dzietnosci wynosi 1. I jest jednym z najniszych na swiecie , jest nizszy niz w jemenie czy syrii --- obszary wojny.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-11-20 23:09) Zgłoś naruszenie 40

    Emigracja to wielka strata dla Polski!!! Ale polityka i biznes w Polsce tego faktu nie rozumie!!!

    Odpowiedz
  • cherclyś Wylkomę(2018-11-20 16:23) Zgłoś naruszenie 31

    Jagiełło by powiedział :" I tych przyjmiemy, choć ludzi ci u nas dostatek".

    Odpowiedz
  • do przewidzenia(2018-11-20 19:49) Zgłoś naruszenie 22

    Niemcy przed świętami wprowadzą przepis o dostępie do swojego rynku pracy pracowników w działach w których są niedobory. Dzisiaj każdy może przyjechać do Niemiec i podjąć pracę.

    Odpowiedz
  • Misiek33(2018-11-22 10:36) Zgłoś naruszenie 10

    Liczba pracowników w Wielkiej Brytanii z krajów EU8 (Polski, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Słowacji i Słowenii) zmniejszyła się w sumie o 154 tys. w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy było ich w 881 tys., a dwa lata temu rekordowe 1,05 miliona.

    Odpowiedz
  • parka(2018-11-22 12:20) Zgłoś naruszenie 06

    to ciekawe bo w moim otoczeniu ludzie chcą wyjeżdżać albo wyjeżdżają. i ja też. mam sprawdzoną agencję otto i oni mi wszystko załatwiają.

    Odpowiedz