Gospodarka Wenezueli upada. Mieszkańcy masowo uciekają z kraju

23 stycznia 2019, 18:09 | Aktualizacja: 23.01.2019, 21:47
Źródło:Cinkciarz.pl
Wenezuela

Wenezuelaźródło: ShutterStock

Chociaż zaledwie dwa tygodnie temu wenezuelski prezydent Nicolas Maduro został zaprzysiężony na drugą sześcioletnią kadencję, rośnie szansa, że kryzys gospodarczy, presja społeczności międzynarodowej oraz masowe protesty zmuszą go do rezygnacji. Niewykluczone, że ten proces mogą rozpocząć zaplanowane na najbliższe godziny ogólnokrajowe demonstracje – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • zapraszamy(2019-01-24 14:58) Zgłoś naruszenie 02

    Wenezuelki są ładne. Taka imigracja może się podobać.

    Odpowiedz
  • wieszcz(2019-01-24 12:19) Zgłoś naruszenie 12

    Przyjdą wujkowie z północy i od razu zapanuje szczęśliwość , dla jednych , nielicznych tu na Ziemii dla pozostałych nędza z bryndzą i modlitwa która przyniesie potem zbawienie wieczne.

    Odpowiedz
  • Karol(2019-01-24 09:20) Zgłoś naruszenie 31

    Tak, to konsekwencja populistycznego rozdawnictwa i myslenia: niewiele wprawdzie mam, ale wy tez nie macie. Brzmi swojsko.

    Odpowiedz
  • Alek(2019-01-24 03:56) Zgłoś naruszenie 75

    Socjalizm to wielka tragedia (tak, panie Wosiu). Niestety socjalizm zaczyna smierdziec takze w Polsce...

    Odpowiedz
  • J.Ś.(2019-01-23 20:46) Zgłoś naruszenie 81

    Niekoniecznie katolicy. Wielu przechodzi na protestantyzm - zielonoświątkowcy itd. Jak w całej Ameryce Płd. w ciągu ostatnich lat. KK traci wyznawców. Połowa z nich to Metysi, do tego trochę Indian i czarnych ,a reszta to biali kreole. Wenezuela to przykład jak z państwa nieżle prosperującego socjalistyczna dyktatura / de facto taka jest/ doprowadziła do upadku i klęski humanitarnej. I wszechobecna korupcja i złodziejstwo. 1o lat temu spotkałem na lotnisku we Frankfurcie Polaka, który wyjechał do Caracas w 1976r. Mówił ,że zaczyna się tam robić tak jak wtedy w Polsce...

    Odpowiedz
  • rudy nie burek(2019-01-23 18:47) Zgłoś naruszenie 910

    Troche można przyjąć ludzi z Wenezueli 200 300tyś by się przydała trochę zmieszania krwi by było za kilkanaście lat a ludziom by ulżyło !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-01-23 18:36) Zgłoś naruszenie 149

    My Polacy mamy za dużo żywności, leków itd. i możemy im wysłać w zamian za bardzo tanią rope naftową, gaz, kauczuk i inne surowce!!! Dla naszej gospodarki to byłby wielki dodatni impuls i bardzo tania benzyna, gaz i prąd dla nas wszystkich oraz dla naszych firm!!! Oni to przecież też katoliccy tak jak my Polacy!!! Po co mają umierać z głodu i za błędy swoich elit???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz