Czy Niemcy zachowają status potęgi przemysłowej? Berlin zaczyna działać i ogłasza specjalną strategię

6 lutego 2019, 06:45
Źródło:Bloomberg
Berlin, Niemcy

Berlin, Niemcyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Jasper Juinen

Niemiecki resort gospodarki ma plan, jak przeciwstawić się chińskiej i amerykańskiej konkurencji. Ministerstwo opracowało szeroko zakrojoną strategię rozwoju przemysłu, która ma wspierać krajowych liderów eksportu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (33)

  • pinat(2019-02-07 12:31) Zgłoś naruszenie 01

    A my kiedy to ich wkoncu dogonimy, co??

    Odpowiedz
  • Kaczynski(2019-02-07 08:15) Zgłoś naruszenie 24

    Niemcy byly i beda potega przemyslowa, tu nie mam zadnych watpliwosci!

    Odpowiedz
  • Irena(2019-02-06 23:29) Zgłoś naruszenie 81

    I tylko nam nic nie wolno.

    Odpowiedz
  • TykaTykTykTyk(2019-02-06 23:20) Zgłoś naruszenie 92

    Niedozwolona pomoc społeczna - blokować ich tak samo jak oni nas blokują

    Odpowiedz
  • Wieloryb(2019-02-06 21:02) Zgłoś naruszenie 03

    Pewnie Polska przejmie to na siebie!

    Odpowiedz
  • Kol(2019-02-06 15:39) Zgłoś naruszenie 1311

    Nie wiem jak u was ale u mnie W fabryce wszystkie maszyny są made in germany. Niemcy to nie tylko przemysł samochodowy, ale i inne technologie, które wiodą prym na świecie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-02-06 14:19) Zgłoś naruszenie 32

    Nie .

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-02-06 13:35) Zgłoś naruszenie 2717

    Nie dorobią się już bez kradzieży!!! Złoty wiek kończy się bardzo szybko dla Niemiec!!! Teraz jeszcze szybciej przez zaproszenie milionów dzikich ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu na socjal!!! Rodowitych Niemców jest teraz ok. 50mln. a za 30 lat będzie takich ok. 30mln.!!! Mniej niż nas Polaków w Polsce!!! Teraz czas na V4+ i USA!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • to ja 2(2019-02-06 12:55) Zgłoś naruszenie 1511

    Do Qwest Ale ty w dalszym ciagu nie odpowiedziales na moje pytanie: Jak Polska powinna zwalczac dominacje Niemiec np. w Polsce. Piszesz: "Chyba nie oczekiwałeś szczegółów" a ja wrecz przeciwnie wlasnie oczekuje szczegółow z twojej strony Dalej piszesz ze: "Z powodów historycznych powinni być w stosunku do nas bardziej wyrozumiali i cierpliwi" Ale w jaki sposob bardziej wyrozumiali i cierpliwi ? Gdzie? w czym? i na czym to ma polegac?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • guru122(2019-02-06 12:05) Zgłoś naruszenie 3217

    Niemcy posiadają zbyt dużą gospodarkę jak na wielkość swojego państwa, o czym świadczą narastające problemy kadrowe, kluczem jest kapitał ludzki, takie chiny indie, czy nawet usa mają nieograniczone zasoby ludzkie, niemcy muszą kombinować ze sprowadzaniem i urabianiem do użytecznej konsystencji uchodźców.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • red.(2019-02-06 12:04) Zgłoś naruszenie 4323

    Amerykańskie cła na niemiecki przemysł samochodowy, skończą się katastrofą dla niemieckiej gospodarki i budzetu ! Niemcy powoli lecz nieubłaganie zostają w tyle za USA Chinami Japonią ..Kiedyś pewna statystka tu na Forsal pl, pokazała że po roku 2030 , Niemcy znajdą się w drugiej dziesiatce krajów rozwiniętych.

    Odpowiedz
  • hehe(2019-02-06 11:25) Zgłoś naruszenie 2623

    Jak wkrótce miło będzie patrzeć jak Niemiec zasuwa za niedużą stawkę u Chińczyka.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Newsroom(2019-02-06 11:20) Zgłoś naruszenie 4720

    Niemcy tylko tolerują to co jest zgodne z ich interesem i zawartocią ich portfela ! Co by nie zrobili to i tak za , kilka , kilkanascie lat, przestaną być potęgo gospodarczą w Europie i jej hegemonem Ten okres się kończy dzięki polityce USA !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • LordJim(2019-02-06 09:46) Zgłoś naruszenie 6029

    Ciekawe czy KE bedzie dopatrywac się w przypadku Niemiec niedozwolonej pomocy publicznej

    Odpowiedz
  • to ja 1(2019-02-06 09:32) Zgłoś naruszenie 159

    Do Qwest Czy uwazasz ze z ta dominacja Niemiec nalezy walczyc ? Jesli tak to jak np Polska powinna z tym walczyc ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • to ja(2019-02-06 07:55) Zgłoś naruszenie 2216

    Do Qwest. Mozesz blizej wyjasnic na czym ta dominacja Niemiec polega i jake sa jej skutki ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • co oni nie wiedzą?(2019-02-06 07:30) Zgłoś naruszenie 12028

    Kapitał nie ma narodowości....Kapitał nie ma narodowości....Kapitał nie ma narodowości....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Qwest(2019-02-06 07:22) Zgłoś naruszenie 8635

    UE była i jest dla Niemców tylko narzędziem. Potrzebują zdominowanej Europy do swoich celów.

    Odpowiedz