Volvo straci klientów. 30 lat temu auta jeździły szybciej [OPINIA]

14 kwietnia 2019, 08:15
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Porsche Panamera Turbo Sport Turismo

Porsche Panamera Turbo Sport Turismoźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Volvo straci klientów. 180 km/h to na prostej i pustej autostradzie mało, 30 lat temu auta jeździły szybciej, a przecież nowe technologie pozwalają na o wiele więcej, być może Szwedzi po prostu nie potrafią zrobić dobrego samochodu zdolnego rozwinąć większą prędkość etc. Lament i oburzenie co najmniej takie, jakby rząd wprowadził ograniczenie spożycia wódki do 0,7 litra dziennie na osobę. Przecież tak się nie da żyć! To niehumanitarne!

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (30)

  • Virtus(2019-04-14 16:19) Zgłoś naruszenie 4911

    Stracą klientów, na pewno. Większość ludzi nie lubi być pouczana na siłę. P.S. Pan Bąk jest zbyt mało radykalny - jeśli nikt ma nie zginąć, to prędkość powinna być ograniczona do 50 km/h.

    Odpowiedz
  • Ser(2019-04-14 08:34) Zgłoś naruszenie 3427

    Popieram bo zmądrzałem już w moim wieku.

    Odpowiedz
  • Tester(2019-04-14 10:20) Zgłoś naruszenie 2929

    Ja rowniez popieram pomysl Volvo. Samochod ma byc narzedziem do przemieszczenia, a nie narzedziem zbrodni w rekach szalenca. Poza tym, czy 180 km/h to mala predkosc? Zdecydowanie wystarczajaca!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Letho(2019-04-14 10:07) Zgłoś naruszenie 2820

    Popieram. V max nie jest tak istotny jak dynamika. Jeżeli będzie szybkie i tylko miało ograniczone v max to jest ok.

    Odpowiedz
  • S60(2019-04-14 14:17) Zgłoś naruszenie 279

    S60, przy odpowiednich warunkach na A czy S wielokrotnie przekraczam barierie 180 km/h i nie jestem dziennikarzem motoryzacyjnym... Taka podjeli decyzje, takie ich prawo. Ja decyduje portfelem i z prawdopodobienstwem bliskim 99% takie Volvo u mnie w garazu nie stanie. Ale rozumiem, ze nawet spora czesc klientow moze byc zadowolona...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Norbi(2019-04-14 13:11) Zgłoś naruszenie 2222

    Szok, normalne komentarze pod artykułem, gdzie się podziały zawodowe trole??? Podoba mi się pomysł Volvo, jest sensowny

    Odpowiedz
  • MiniCooper(2019-04-14 11:45) Zgłoś naruszenie 1817

    200 km/h na autostradzie jak jest pusta, jest optymalne. Sam tak latam moim mini cooperem worksem. Jednak zazwyczaj utrzymuję 180km/h.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • V40 pl(2019-04-14 15:53) Zgłoś naruszenie 1719

    Kupię kolejne Volvo, to właśnie odróżnia klientów tej marki od posiadaczy np. BMW, są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze.

    Odpowiedz
  • Brawo Volvo!(2019-04-14 23:17) Zgłoś naruszenie 103

    Takie ograniczenie powinno być wprowadzone dla wszystkich samochodów na drogach europejskich. Przypuszczam, że w ciągu roku ok. 1000 osób nie zginie w wypadkach drogowych z tego powodu

    Odpowiedz
  • kjd43d(2019-04-15 07:22) Zgłoś naruszenie 81

    Też uważam, że to prędkość wystarczająca. Kilka razy leciałem na autostradzie szybciej, ale powiedzmy sobie szczerze, to bez sensu i dość niebezpieczne. Jeśli będzie mnie stać, kupię sobie takie volvo.

    Odpowiedz
  • sic(2019-04-14 22:20) Zgłoś naruszenie 89

    Gratulacje bycia niewolnikami korporacji. Jeszcze sie z tego cieszycie. Jak ktoś nie chce jechać 180 to jedzie wolniej. To jest bardzo proste. Ktoś was ogranicza a wy zadowoleni. Każdy woli miec wybór. Moze to kwestia własnie dorastania i wyzbycia sie swoich kompleksow. Kompleksu bycia maluczkim i zrównania wszystkich do waszego niskiego poziomu. Pozdrawiam wolnych i odpowiedzialnych ludzi. Tych którzy mają swój rozum i sami potrafią zdecydować co dla nich dobre. To jest chore i przykładów tego chorego myślenia jest sporo. Jak widać większość woli mieć kaganiec. Taki wasz los i proszę następnym razem nie narzekać na swoje zycie. Tak wybraliście.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • remick(2019-04-14 15:19) Zgłoś naruszenie 80

    Co ma wspolnego zdjecie Porsche Panamera z artykulem o Volvo?

    Odpowiedz
  • aas(2019-04-14 20:06) Zgłoś naruszenie 50

    a dla czego jest zdjęcie porsche na początku artykułu , żenadny sponsoring

    Odpowiedz
  • Rozsadna propozycja(2019-04-15 12:03) Zgłoś naruszenie 32

    "..Szwedzi po prostu nie potrafią zrobić dobrego samochodu.." My potrafimy, zrobilismy jeden (!) Syrena )) Rodacy protestujacy przeciwko ograniczeniu do 180 jezdza zwykle autobusem..

    Odpowiedz
  • ed(2019-04-14 21:13) Zgłoś naruszenie 34

    Jeżeli ktoś musi się śpieszyć nie jest bogaty. Bogaty leci swoim śmigłowcem lub samolotem.

    Odpowiedz
  • zeb(2019-04-14 23:31) Zgłoś naruszenie 21

    autor chyba nie ma pojęcia o tym że szwedzi nie mają nic do gadania w volvo ,od jakiegoś czasu właścicielami są chinczycy.

    Odpowiedz
  • kierowca(2019-04-14 17:25) Zgłoś naruszenie 24

    chinczycy nie wniosa nowych technologii,oni potrafia tylko krasc patenty

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Grishqa(2019-04-15 12:55) Zgłoś naruszenie 10

    Nikomu rozumnemu vmax powyżej 180 nie jest potrzebna - nawet jak mogą to nie korzystają. Bezrozumnym warto i należy ograniczyć taką możliwość. Fizyka jest nieubłagana. Co nie zmienia, że auta powinny być (dla chętnych) mocne i dynamiczne, bo czym innym radość z jazdy, a czym innym stwarzanie zagrożenia dla innych brakiem wyobraźni. Może jak to się stanie powszechne wzrośnie popyt na tory i się takowe (porządne) pojawią.

    Odpowiedz
  • InF(2019-04-15 08:19) Zgłoś naruszenie 12

    Autor kompletnie nie rozumie, w czym tak naprawdę rzecz. Chodzi o zasadę - że PREWENCYJNIE i SZTUCZNIE wprowadzone mają być ograniczenia maksymalnej prędkości. To rzecz bez precedensu.

    Odpowiedz
  • mp(2019-04-14 10:29) Zgłoś naruszenie 11

    [Reminescencja mode] Jak będą mieć na liczniku 350 km/h to i tak będą najszybsze...

    Odpowiedz