ikona lupy />
Kontrole prędkości - wg woj. i dróg - źródło: yanosik / Media

Eksperci przeanalizowali zgłoszenia użytkowników aplikacji Yanosik i przygotowali zestawienie najczęściej kontrolowanych tras w Polsce. Dane zostały zebrane w dniach weekendowych i obejmują piątki, soboty i niedziele od 1 stycznia do 14 kwietnia 2019 roku.

– Tuż przed majówką i postanowiliśmy sprawdzić jakie miejsca są najczęściej monitorowane przez policję. W najnowszej analizie na 2019 rok uwzględniliśmy drogi krajowe z całej Polski i wyłoniliśmy te, na których odnotowaliśmy najwięcej potwierdzonych zgłoszeń o kontroli prędkości na 1 km drogi – wyjaśnia Julia Rachwalska, Yanosik.

Reklama

Z analiz ekspertów Yanosika wynika, że najbardziej kontrolowaną trasą w 2019 r. była droga krajowa nr 7. Według zgłoszeń kierowców na tej trasie od początku roku w dni weekendowe na 1 km drogi przypadało 20 kontroli prędkości. Równie często, bo niecałe 20 kontroli na 1 km trasy, odnotowano na krajowej jedynce. Niewiele rzadziej kontrolowana była droga krajowa nr 80, gdzie na 1 km drogi przypada niemal 19 kontroli. W pierwszej dziesiątce dróg z największym dozorem policji znalazły się trasy krajowe nr 47 i 86, na których na 1 km naliczono niemal 16 patroli policji. Na DK6 odnotowano prawie 16 kontroli na 1 km. W dalszej kolejności były drogi nr 2, 10, 81, 17.

Jak się okazuje nie we wszystkich województwach patrole drogowe są jednakowo aktywne. W okresie od stycznia do kwietnia 2019 r. najintensywniej pracowała drogówka z województwa małopolskiego, gdzie użytkownicy systemu zgłosili niemal 9 kontroli prędkości na 1 km drogi krajowej. Kolejne - z wynikiem niemal 8 kontroli na 1 km drogi - były województwa kujawsko – pomorskie i mazowieckie.

>>> Zobacz też: Odcinkowy pomiar prędkości w Polsce. Sprawdź wszystkie lokalizacje [INTERAKTYWNA MAPA]