Podczas poprzedniej sesji cena miedzi na LME spadła o 70 USD do 5.822 USD/t.

Rynki obawiają się po piątkowym raporcie z amerykańskiego rynku pracy, że wyceny dot. implikowanego prawdopodobieństwa obniżki stóp procentowych były zbyt optymistyczne.

Amerykańscy i chińscy urzędnicy handlowi przeprowadzili we wtorek „konstruktywną” rozmowę telefoniczną - powiedział doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow.

Przedstawiciel handlowy USA Robert Lighthizer i sekretarz skarbu Steven Mnuchin rozmawiali we wtorek z chińskim wicepremierem Liu He i ministrem handlu Zhong Shanem.

Kudlow powiedział, że rozmowy „poszły dobrze”. Obie strony rozmawiały o spotkaniu "twarzą w twarz".

„Tu nie ma cudów” - powiedział Kudlow.

Zimą i wiosną nastąpił postęp, a potem negocjacje weszły w impas. Mam nadzieję, że uda nam się je wznowić tam gdzie skończyliśmy, ale jeszcze nie wiemy czy tak się stanie" - dodał.

Chińskie Ministerstwo Handlu oświadczyło, że obie strony „wymieniły poglądy na temat realizacji konsensusu przywódców dwóch krajów na spotkaniu w Osace”. Nie podano żadnych innych szczegółów.

Ceny konsumpcyjne w Chinach wzrosły w czerwcu o 2,7 proc. rdr - podało biuro statystyczne.

Analitycy spodziewali się wzrostu o 2,7 proc., po zwyżce wcześniej o 2,7 proc.

Inwestorzy czekają na wystąpienia prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a Powella oraz publikację minutes z ostatniego posiedzenia Fedu.

W tym tygodniu nastąpią przesłuchania prezesa Fedu Jerome'a Powella w Kongresie. W środę Powell będzie zeznawał przed komisją ds. usług finansowych Izby Reprezentantów, a w czwartek przed komisją bankową Kongresu.

Zapasy miedzi na LME spadły o 2,75 ton do 296.025 ton.