Emerytury stażowe wejdą jednak w życie? "Musi być rozwiązany problem prawie miliona osób"

20 sierpnia 2019, 09:31 | Aktualizacja: 20.08.2019, 09:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowie

KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Związkowcy domagają się emerytur bez względu na wiek dla osób z najdłuższym stażem pracy. Mają poparcie Andrzeja Dudy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (111)

  • Wypalona(2020-02-15 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry Jeremi Mordasewiczu, może weźmiesz pod uwagę, że kobiety zawsze pracowały na 2 etatach. Pierwszy to praca zawodowa, drugi to dom:wychowywanie dzieci i prowadzenie domu. Pewnie dołóż kobietom jaszcze z 10 lat!!! Z perspektywy, Pana stołka i zarobków, trudno się rozstać z pracą. Poza tym, to wybór nie konieczność.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2020-02-15 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze teraz emerytury stażowe nie po wyborach. Mój głos będzie oddany a na kogo to pokaże życie. Będzie Ustawa podpisana to oddam głos na A. Dudę nie będzie to na kotrkandytatkę. Dość obietnic, od 2015 roku mamy te obietnice a realia swoje.

    Odpowiedz
  • Jaro(2020-02-11 21:31) Zgłoś naruszenie 10

    K..... wa, znowu obietnice. W 2015 PAD obiecywał to samo. Z tego wynika że, to obietnicą dyżurna. Do maja jest trochę czasu na napisanie ustawy a PiS swoimi siłami przyjmie ją w Sejmie w jedną noc, mają to opanowane. Czas na działanie. Następnej szansy może nie być.

    Odpowiedz
  • Leokadia(2020-02-06 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury stażowe jak wejdą niech one będą godne za tyle lat pracy 35/40 .Czytałam ,że jak rząd wprowadzi to ma być minimalna 1100 brutto czyli 943zł .To by była porażka za takie pieniądze żyć godnie hak tu codziennie wciąż wszystko jest droższe.

    Odpowiedz
  • Ccris (2020-02-02 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Był na misji to zarobił, żadnych ulg. Te same prawa dla każdego to właśnie jest równość

    Odpowiedz
  • przyszła emerytka(2020-01-24 13:33) Zgłoś naruszenie 12

    A tak jak jeden pan chce że dla wszystkich emerytury po 40 latach pracy dla kobiet i mężczyzn, to żadnej łaski mi nie robi bo ja jako kobieta po 40 latach pracy będę miała 60 la,t więc chodzi temu panu oto żeby nie były od lat stażu pracy, tylko od lat życia proszę pana Polacy umieją liczyć do 100, więc niech pan nie wciska kitu, mniej pieniędzy na leni i te wszystkie + i kasa się znajdzie, ci co odkładali przez lata pracy składki na emerytury ,dla nich nie ma pieniędzy ,a na tych którzy się nie przepracowali ,ani jednego dnia są coś tu jest nie tak skąd są te pieniądze na te wszystkie +

    Odpowiedz
  • wert(2020-01-24 07:41) Zgłoś naruszenie 20

    zus powinien wyliczać nasze składki które płaciliśmy przez 38-40 lat i wypłacić nam nasze pieniądze, a nie mówić ile ich kto będzie kosztować, bo to są nasze pieniądze odkładane przez lata pracy, anie pieniądze prezesa zus on też dostaje wypłatę z naszych pieniędzy

    Odpowiedz
  • Roch(2020-01-18 11:04) Zgłoś naruszenie 30

    Mam 64 lata, do 2012r. miałem 40 lat pracy, jestem na świadczeniu przedemerytalnym.Kto mnie zatrudni w tym wieku.? Dajcie emerytury policjantom, którzy mogli by siedzieć za biurkiem,agentom , górnikom, którzy nia pracowali pod ziemią, żołnierzom itp. Ten nasz kraj to do ch...a niem podobny.

    Odpowiedz
  • BOGDAN.(2020-01-06 13:34) Zgłoś naruszenie 05

    Drodzy czytelnicy co by zrobić lub nic nie robić nam pracownikom fizycznym technicznym i wielu innym biurowy beton nie pozwolą przejść na żadną eryture brak w naszym kraju jedności za bardzo nas podzielono brak prawdziwego przywódcy jesteśmy słabi i przegrywamy.

    Odpowiedz
  • Pracownik Z ponad 40 lat pracy(2020-01-04 17:44) Zgłoś naruszenie 160

    Emerytura po 35 i 40 latach pracy i to przed wyborami albo głos na nowego kandydata na prezydenta taką moja propozycja

    Odpowiedz
  • zibi(2020-01-04 17:15) Zgłoś naruszenie 140

    ja zagłosuje na tego co w prowadzi emerytury stazowe

    Odpowiedz
  • anna(2020-01-04 12:20) Zgłoś naruszenie 120

    emerytura po 40 latach jak będzie to zagłosuję na dudę

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2020-01-02 07:53) Zgłoś naruszenie 40

    A niby dlaczego mam nie otrzymać emerytury wcześniej bo musiałam sama wychować 2 dzieci i skorzystać z urlopu wychowawczego w latach 90.A matki które nie pracowały wogole otrzymały EMERYTURY. Urlop wychowawczy powinien być wliczony do lat pracy. 35 lat dla kobiet a 40 lat dla mężczyzn to już jest wystarczający okres żeby odpocząć. Zresztą nie jest to przymusowe nie chcesz to nie korzystaj pracuj dalej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość(2019-12-12 04:06) Zgłoś naruszenie 70

    Nie może być tak że jeden ma pracować do śmierci ,niech młodzi zaczną pracować 35 i 40 to nie jest tak mało lat pracy ktoś jak ma siły niech pracuje dać wybór 35 i 40 lat bez względu na wiek a jak nie ma stażu pracy to na 60 i 67 lat życia to by ludzie pilnowali pracy a jak ktoś się nie wypalił zawodowo to niech pracuje ile ma chce dać wybór

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JANEK(2019-12-07 12:00) Zgłoś naruszenie 80

    Po 35/40 latach pracy w każdej GRUPIE zawodowej jest już ciężko,wypalenie zawodowe!!!Czy to fizyczna,czy umysłowa należy się każdej GRUPIE zawodowej do wyboru oczywiście!!!Kto chce niech sobie pracuje ile ma sił i zdwrowia.Nie ważny wiek tylko staż!!!!

    Odpowiedz
  • Jannn (2019-12-06 08:03) Zgłoś naruszenie 60

    Powinniśmy wyjść na ulicę tak jak Francuzi może się żądzącym coś to dać do zrozumienia.Bo nasze związki dbają tylko o siebie.

    Odpowiedz
  • Lofa(2019-12-04 17:39) Zgłoś naruszenie 20

    Myśl że pracując 40lat Wodociagach I wachajac odchody w kanałach wystarczy a jeszcze zabrali szkodliwe

    Odpowiedz
  • ABC(2019-10-29 20:34) Zgłoś naruszenie 120

    Już ponad 1 milion niezadowolonych sympatyków Pis zagłosował w wyborach na Konfederację, a zbliżają się wybory prezydenckie, ciekawe na kogo ten twardy elektorat będzie głosował.

    Odpowiedz
  • jan(2019-10-26 10:53) Zgłoś naruszenie 80

    Jak spadnie liczba uprawnionych z 1000000 do kilku tysięcy, do tych stażowych emerytur to wtedy uchwalą je i odtrąbią wielki sukces i zwycięstwo, niech gawiedź się cieszy. Czyli jeszcze z 10 lat.

    Odpowiedz
  • ja(2019-10-22 12:00) Zgłoś naruszenie 110

    Zbliżają się wybory prezydenckie. Za baju baju brak głosu. obiecanki cacanki a głupiemu radość

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz