Emerytury stażowe wejdą jednak w życie? "Musi być rozwiązany problem prawie miliona osób"

20 sierpnia 2019, 09:31 | Aktualizacja: 20.08.2019, 09:55
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowie

KGHM Polska Miedź SA - fabryka w Głogowieźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Związkowcy domagają się emerytur bez względu na wiek dla osób z najdłuższym stażem pracy. Mają poparcie Andrzeja Dudy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (70)

  • oliwka(2019-10-14 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma lekko i to chyba w kazdej branży jak widac. Jak ktos sie nie dorobił za życia to na starość tylko woda i chleb. Masakra z tymi emeryturami. Gdzie ta złota jesień??? PPK moze coś zmieni, ale to tez trzeba czasu nim program na stałe sie zadomowi jak chocby i w Anglii

    Odpowiedz
  • grzegorz(2019-10-10 11:52) Zgłoś naruszenie 50

    do wszystkich co wpisują się przeciw emeryturą stażowym. zadam wam pytanie. ile lat pracy będziecie mieli w wieku uprawniającym do emerytury czyli 65 lat. bo my którzy są za będziemy mieli w wieku 65 lat jak dożyjemy od 45 do 50. proszę was nie piszcie że możliwość przejścia na emeryturę stażową to jest rozdawnictwo. my mamy wypracowane ciężką pracą swoją emeryturę. mamy na to w zusie swoje pieniądze. to jest tylko nasz wybór nasz czy na nią przejdziemy. kto będzie miał zdrowie i siłę będzie mógł dalej pracować.

    Odpowiedz
  • Jan - budowlaniec(2019-09-23 17:53) Zgłoś naruszenie 400

    Czy jest w Europie taki kraj w którym syn idzie szybciej na emeryturę od ojca-jest to Polska ja mam 42 lata pracy i 3 lata do emerytury syn właśnie przeszedł na emeryturę policyjną

    Odpowiedz
  • stary pracownik(2019-09-19 12:05) Zgłoś naruszenie 461

    Niestety nadal nikt o nas nie myśli,tak więc 13 października my ludzie spracowani zostajemy w domu i odpoczywamy( nie mamy już siły iść na wybory),żeby móc dalej pracować na następne plusy dla innych.

    Odpowiedz
  • Marek Kołakowski (2019-09-18 14:06) Zgłoś naruszenie 150

    Mam 42 lata pracy i zdrowie już nie Te co kiedyś jestem po zawale serca a muszę pracować na trzy zmiany chociaż już sił brakuje emerytury stażowe natychmiast bo inaczej to tylko cmentarz

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2019-09-18 02:42) Zgłoś naruszenie 150

    Nie było by problemu emerytalnego 40+ gdyby nie stosowano wyjątków. Albo pracujemy wszyscy do 65 lat albo docenić również tych właśnie z długoletnim stażem pracy. Nie może być równych i równiejszych, jesteśmy wszyscy dziećmi tej samej Ojczyzny nie można robić wyróżnień. Jak już pisałem, to dzięki nam ta Gospodarka Narodowa przetrwała najtrudniejszy okres w dziejach przewrotu Władzy, stanu wojennego, długich kolejek po coś co mniało przyjść a potem okazało się że nie przyjdzie, to były ciężkie czasy. Może ktoś sobie weźmie do serca nasze losy. Jesteśmy bohaterami tamtych czasów. Dziś zapomina się o nas.

    Odpowiedz
  • budowlaniec(2019-09-14 20:42) Zgłoś naruszenie 450

    Muszą związki zawodowe zadbać o nasze interesy jeśli chodzi o emerytury stażowe bo kto zadba o nas na pewno nie zadba o nas rząd a my sami nic nie zdziałamy nie mamy prawdziwego przywódcy .Związki zawodowe które winny nas reprezentować milczą dlaczego się nie wypowiadają i nie informują nas na wszelkich forach internetowych ?? Ja osobiście mam wrażenie jakby oni nic nie działały w tej sprawie przecież mają dostęp do radia telewizji i gazet a wszędzie jest cisza .

    Odpowiedz
  • grzegorz.g(2019-09-12 20:27) Zgłoś naruszenie 330

    Panie Prezydencie RP i Panie Przewodniczący NSZZ Solidarność . myślałem że nazwisko na podpisie zobowiązania przedwyborczego coś znaczy że to nie jest napis na etykiecie kabanosów że honoru nie znajduje się na śmietniku. podpisaliście panowie zobowiązanie przedwyborcze o obniżeniu wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. podpisaliście także o możliwości przejścia na emeryturę bez względu na wiek po przepracowaniu przez kobiety 35 lat i mężczyźni po 40 latach składkowych. i wyszło z tego że po raz kolejny tylko obiecaliście. to nie jest praca lekka łatwa i przyjemna. to są lata w warunkach bardzo ciężkich. w 1999 roku pozbawiono nas praw nabytych. zabrano nam możliwość przejścia na emerytury w wieku 55 lat kobiety i 60 lat mężczyźni po przepracowaniu 15 lat w szkodliwych warunkach wymyślając dodatkowo na dzień 01.01. 1999 rok 25 lat pracy. później w 2013 dołożono nam kolejne 2 lata. teraz przywracając wiek 60 i 65 lat to nadal jest dołożenie nam 5 lat pracy. uwierzyliśmy wam i znowu zostaliśmy oszukani. może się mylę i zrealizujecie panowie oba punkty zobowiązania. mówicie panowie o honorze. proszę was nie róbcie tego co przez 8 lat robili wasi poprzednicy z po i psl. kłamstwo, obłuda, buta i lekceważenie społeczeństwa było na porządku dziennym. czy chcecie żebyśmy pracowali do śmierci. jeżeli tak to powiedźcie to głośno a nie chowacie głowę w piasek. zawsze politycy przed wyborami obiecują gruszki na wierzbie ale nigdy nikt z nich nie podpisał zobowiązania przedwyborczego. dla tego uwierzyliśmy wam i nadal wierzymy że spełnicie swoje zobowiązania że podpis i honor to jest coś więcej niż puste obietnice. czy tak trudno określić lata pracy po których można by było przejść na emeryturę a nie wiek. wiek owszem też trzeba określić np. przywracając 60 i 65 lat ale to dla tych którzy nie wypracowali by lat pracy tj. 35 i 40 lat składkowych. po 35 i 40 latach składkowych ci co mają tyle, wypracowali już swoją emeryturę. po tylu latach pracy mają już na koncie na nią odłożone pieniądze. czekamy na realizację pełnej obietnicy przedwyborczej jeszcze w tej kadencji. proszę się nie "martwić się" o wysokość naszych emerytur my chcemy po prostu trochę jeszcze pożyć na zasłużonej emeryturze. zadam pytanie wszystkim rządzącym. ile lat pracy będziecie mieli w wieku 65 lat? my będziemy mieli grubo po 40 jak dożyjemy. dlatego czekamy na obiecane emerytury stażowe.

    Odpowiedz
  • tarka(2019-09-09 13:32) Zgłoś naruszenie 150

    Emeryturę powinien dostawać każdy kto przepracował określoną ilość lat. W końcu musi być nagroda za tyle lat no i powinna być tez odpowiednio wysoka, żeby nie trzeba się było martwić później że nas na coś nie stać. Młodzi to będą mogli w pracowniczych planach kapitałowych odkładać także oni też nie wyjdą źle

    Odpowiedz
  • Joanna(2019-09-08 15:07) Zgłoś naruszenie 210

    SKANDAL!!! Na ostatniej Konwencji PIS-u ani jedno słowo nie padło na temat emerytur stażowych!!! Czyżby nie mieli tego w swoim programie wyborczym na następną kadencję , chociaż powinni byli już dawno je wprowadzić???!!! Jeśli tak , to w nosie mam te całe wybory , zgodnie z własnym sumieniem pozostanę w domu , chociaż bardzo chciałam zagłosować na PIS.

    Odpowiedz
  • wyborca(2019-09-08 12:33) Zgłoś naruszenie 850

    To tak jakby porównać 2 samochody jednego dnia kupione-jeden postawić w garażu i używać od święta,a drugim jeździć codziennie po kilkaset kilometrów.W jakim stanie będzie jeden i drugi. Tak samo jest z ludźmi,ten co nie spracował się za młodu może pracować dłużej,a ten co ma już staż pracy długi powinien mieć możliwość wcześniejszego odpoczynku.Żeby to zrozumieć nie trzeba być szczególnie wykształconym,gorzej,że nie chce się tego zrozumieć i dołożyć pracy,żeby się tym zająć.Zresztą inna sprawa kto dalej będzie tyrał na obiboków.Młodzi nie dadzą się wykorzystywać tak jak nas wykorzystują.

    Odpowiedz
  • Jannn (2019-09-07 21:49) Zgłoś naruszenie 120

    Co żąd zrobił dla tych co mając 56lat do 64 lat życia i po przepracowaniu ponad 40 lat i więcej nic czeka aż ich liczba się zmniejszy a kasa im zostanie w budżecie oni są już skazani na pracę do śmierci.

    Odpowiedz
  • Ja(2019-09-07 21:32) Zgłoś naruszenie 250

    Nie ma stażu pracy nie ma nas na wyborach może się obudzą ale czy to nie będzie za późno.

    Odpowiedz
  • Jannn (2019-09-07 21:23) Zgłoś naruszenie 180

    Moim zdaniem trzeba pokazać żądzącym co myślimy o nich przy wyborach. Dość kłamstwa i rozmów na temat emerytur stazowych, trzeba to zrobić.A pan Mordasiewicz niech popracują fizycznie ten pan nie wie co to ciężka praca.Dlaczego żądzący wogule dopuszczają go do głosu, powinni mu zdać łopatę to się dowie co to ciężka praca.

    Odpowiedz
  • wyborca(2019-09-07 20:41) Zgłoś naruszenie 880

    Epoka niewolnictwa już chyba dawno minęła jednak patrząc na spracowanych starych już ludzi bardzo często schorowanych,którym każe się dalej pracować to nasuwa się jednak skojarzenie z niewolnicza pracą,bo ileż można pracować?Do śmierci? Ile nam zostało tego zdrowia i życia jeśli najlepsze lata poświęciliśmy pracy,a teraz kiedy ledwo się nogi ciąga każą nam jeszcze pracować bez żadnej opiek medycznej bo na prywatną nas nie stać,a na państwową czasu nie mamy .

    Odpowiedz
  • tryk(2019-09-07 15:27) Zgłoś naruszenie 140

    Po dzisiejszej Konwencji PIS jestem zawiedziony ani słowa o emeryturach stażowych

    Odpowiedz
  • zibi(2019-09-06 19:40) Zgłoś naruszenie 190

    Mam przepracowane 40 lat i pracuje dalej bo jestem zmuszony i mnie szlak trafia jak 40 latkowie są już na emeryturach kiedy ja szedłem do pracy oni się dopiero rodzili i jaka to jest ta wasza sprawiedliwość gdy chcecie mieć ustawę jesteście skłoni ją uchwalić w jeden wieczór a tu Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ze byłoby niekonstytucyjne ,jeżeli tak jest to należy zmienić ustawę bo Pan prezydent Andrzej Duda niejednokrotnie obiecywał ze wprowadzi emerytury stażowe .

    Odpowiedz
  • sonia(2019-09-06 09:32) Zgłoś naruszenie 32

    Miejmy nadzieję że wprowadzenie ppk coś zmieni i ludzie z mojego rocznika lub podobni wiekowo będą w jakiś sposób zadowoleni ze swojej emerytury czy oszczędności. Dobrze, gdyby wszystko się tak przyjęło jak chociażby w Wielkiej Brytani

    Odpowiedz
  • matka 5+(2019-09-05 19:59) Zgłoś naruszenie 930

    Czy matka która urodziła 4 czy 5 dzieci i musiała pracować,żeby mieć co do garnka włożyć jest gorszą matką od tej niepracującej? Czy nie pracowała w szczególnie trudnych warunkach?Prawdopodobnie w o wiele trudniejszych niż wszyscy mundurowi nauczyciele i inne grupy uprzywilejowane.Dodatkowo jeszcze można dodać,że to jej dzieci pracują i odprowadzają podatki.Także apel do rządzących 35 lat pracy i 5 dzieci to już wiele ponad normę,a do wieku emerytalnego jeszcze 5 lat, w dodatku zbyt chora żeby pracować i za zdrowa żeby dostać rentę,Nawet marne świadczenie przedemerytalne się nie należy jeśli pracodawca nie zrobi ci łaski i nie zwolni z przyczyn zakładu.TO JEST CHORE trzeba to jak najszybciej leczyć drodzy rządzący.

    Odpowiedz
  • mirek(2019-09-05 10:20) Zgłoś naruszenie 100

    Panie PREZYDENCIE mam 61 lat staż pracy 42 lata składkowe i 3 lata nie składkowe oraz kłopoty ze zdrowiem ,emerytury stażowe powinny wejść w życie obiecał PAN pomoc .

    Odpowiedz