GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie spadł do +5,6 pkt w VIIIWarszawa, 23.08.2019 (ISBnews) - Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie ukształtował się w sierpniu br. na poziomie plus 5,6 pkt wobec plus 6,2 przed miesiącem, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

"W bieżącym miesiącu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 5,6 (przed miesiącem plus 6,2). Poprawę koniunktury sygnalizuje 14,6% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 9% (przed miesiącem odpowiednio 14,8% i 8,7%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - czytamy w komunikacie.

Utrzymują się pozytywne oceny dotyczące bieżącego portfela zamówień i produkcji budowlano-montażowej oraz negatywne - sytuacji finansowej, podał Urząd.

"Spośród badanych podmiotów 34,2% planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą (przed rokiem 32,5%). W sierpniu przedsiębiorcy formułują, po raz pierwszy od stycznia br., nieznacznie negatywne prognozy dotyczące portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych" - czytamy dalej.

(ISBnews)