Broniarz: Jak premier wyobraża sobie pracę nauczycieli za mniej niż płaca minimalna?

25 września 2019, 10:31 | Aktualizacja: 25.09.2019, 10:54
Źródło:PAP
nauczyciel

nauczycielźródło: ShutterStock

Należy zadać pytanie panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, jako szefowi rządu, jak wyobraża sobie pracę nauczycieli za wynagrodzenie poniżej płacy minimalnej - powiedział w środę prezes ZNP Sławomir Broniarz.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (32)

  • Nikt (2019-09-25 11:01) Zgłoś naruszenie 11214

    Broniarz to komunistyczny beton musi odejść.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Olga(2019-09-25 11:10) Zgłoś naruszenie 10028

    Płaca minimalna jest za 40 godzinny tydzień roboczy. Nauczyciel pracując 20 godzin (godzin 45 minutowych), przy wskazanej stawce minimalnej stawce powinien dostawać 1300 PLN.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Bluesman1(2019-09-25 11:48) Zgłoś naruszenie 805

    OK... ale czy to nie jest przypadkiem skutek obrony karty nauczyciela? Nauczyciel na umowie o pracę z miejsca byłby objęty podwyżką płacy minimalnej, gdyby ją zarabiał. Skoro jednak płaca minimalna nie dotyczy mianowania, to jest jak jest.

    Odpowiedz
  • ojciec(2019-09-25 12:19) Zgłoś naruszenie 1429

    nauczyciel jak ma przerwę pomiędzy lekcjami to pilnuje dzieci na przerwie na korytarzu, zanosi klucz do sali, odbiera klucz do kolejnej sali, załatwia potrzeby fizjologiczne. Nawet pracownik przy taśmie nie pracuje 8 godzin pod rząd - no chyba ze jest to amazon ale z takich wzorców chyba nikt nie chce czerpać. Wiadomo nie od dzisiaj ze nauczyciel W-F czy muzyki lub plastyki nie pracuje tyle samo godzin co nauczyciel od polskiego. wiadomo ze nauczycielowi polskiego łatwiej jest złożyć pensum niż temu od muzyki. Problem jest to, że rząd nie wdraża żadnej realnej reformy w szkolnictwie. sama likwidacja gimnazjów to zupełnie co innego. potrzebna jest reforma zawodu nauczyciela z opisem standardów pracy: ile czasu spędza polonista na sprawdzaniu prac domowych a przede wszystkim ile ich jest; przecież teraz nikt tego nie wie i nie kontroluje ile i na co nauczyciele spędzają czasu poza pensum; tylko ze do tego trzeba zlikwidować lub przenegocjować kartę nauczyciela a tego Broniarz chyba nie może pojąć. PIS jest cwany ale tracą na tym dzieci bo już to widać ze nauczyciele się tak nie angażują, młodzi są słabi i w ogóle jest problem z nauczycielami.

    Odpowiedz
  • Radek(2019-09-25 18:12) Zgłoś naruszenie 11915

    Płaca zasadnicza. A gdzie dodatki które dostają , i nagle się robi w granicy średniej krajowej. Broniarz mów prawdę , bo pensja nauczyciela składa się z kilku składowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tolek(2019-09-25 20:19) Zgłoś naruszenie 14213

    Jak zwykle broniarz manipuluje i perfidnie kłamie nauczyciel obecnie 2450 a placa minimalna 2250 czyli o 200 więcej a że w 2020 będzie 2600 to i im pójdzie płacą do góry ponad srednia, Ja po 45 latach też mam najniższa krajowa a rząd planuje za dwa lata najniższa krajowa 4000 to też mam poniżej średnie. Oj pokrętne ta logika jak każdego lewusa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Belfer(2019-09-25 22:17) Zgłoś naruszenie 1012

    Ok nauczyciel zarabia 60000 brutto bo i takie słyszałam. Ze faktycznie to z dodatkami po 25 latach na rękę 2 700 tez ok. Wiele można dzierżyć, ale ze pracuje 20 godzin???. Ludzie jesli ma wychowastwo a zazwyczaj ma to wiecej niz 40. Moge udowodnić!!!

    Odpowiedz
  • Osiemzprzodu(2019-09-25 23:02) Zgłoś naruszenie 52

    A moja nauczycielka w sensie żona właśnie siedzi i przygotowuje lekcje na jutro i cos tam rodzicom odpusuje na edzienniku na moim laptopie i moim Internecie, no ale sorry za taką kasę to można się poświęcać plus te dodatki słynne które wywindowaly roczne zarobki żony do 40 tys brutto wg pitu za 2018r, chyba ze do dodatków był osobny, ale go nie pokazała

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ojciec trojga dzieci w wieku szkolnym(2019-09-26 09:58) Zgłoś naruszenie 27

    Biorac pod uwage poziom nauczania i nauczycieli to i to jest o polowe za duzo.

    Odpowiedz
  • Wkurzona matka.(2019-09-26 10:10) Zgłoś naruszenie 15

    Na zwykłej polskiej wsi nauczyciel szkoły podstawowej zarabia około 5000 zł. Co kogoś obchodzi pensja podstawowa jak dodatków mają więcej niż pensji minimalnej. Liczy się to ile pieniędzy wpływa na konto. Proszę pokazać rozliczenie roczne pit. Wtedy cała prawda wyjdzie na jaw ile nagród i dodatków otrzymują nauczyciele. A dzieci i tak są niedouczone bo połowę pracy wykonują dzieci z rodzicami w domach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Chłop(2019-09-26 10:14) Zgłoś naruszenie 51

    T nie jestem nauczycielem ale ich popieram. Nieudacznikiem jesteś ty bo edukację zakończyłeś na podstawówce w wieku 25 lat. Podwyżka najniższej krajowej to nieporozumienie przecież właśnie tacy niewykształceni mogą podjąć dodatkową pracę.

    Odpowiedz
  • Ojciec trojga dzieci w wieku szkolnym(2019-09-26 10:22) Zgłoś naruszenie 14

    Kiedy moja corka na lekcji jezyka polskiego powiedziala ze jej ulubionym poetą jest Stachura, pani nauczycielka odpowiedziala ze ona rowniez go uwielbia zwlaszcza piosenke "urodzilem sie aby grac". Podobnych przykladow sa tysiace. Moze wiekszosc dzieci nie slucha tych "medrcow" moje jednak sa bardzo zainteresowane swiatwm i nawet bie maja panstwo pojecia jak po czyms takim trzeba sie naglowic aby utrzymac w nich choc minimalny szacumek do tych ludzi.

    Odpowiedz
  • Dd(2019-09-26 10:33) Zgłoś naruszenie 03

    Bez przesady, jestem nauczycielem i z nadgodzinami mam 3900 na rękę a porównując do zwykłych pracowników do daleko mi do 40 godz. tygodniowo. Już nie porównuję urlopów, co roku dorabiam sobie w Anglii, tyle wakacji że niema co narzekać, widzę jak roszczeniowi koledzy nauczyciele biadolą ale żaden z nich nie zmienił pracy a połowa z nich na korepetycjach wychodzi 1500- mies

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Budowlaniec bez matury(2019-09-26 11:21) Zgłoś naruszenie 31

    Nauczycielem nigdy. Nie mieści mi się w głowie jak tępi są Ci którzy zazdroszczą tak ciężkiej pracy. Wolę pracować na budowie mam więcej pieniędzy i pracuję 15 do 25 godzin tygodniowo a płacą mi za 40godzin. Najważniejsze skończyłem szkołę podstawową i 1.5 roku gimnazjum, i kto jest głupi.

    Odpowiedz
  • Ojciec trojga dzieci w wieku szkolnym(2019-09-26 11:23) Zgłoś naruszenie 03

    Ta sama pani na propozycje mojej zony, ktora nota bene ukonczyla filologie polska na uw, zeby przynajmniej wspomniec o tworczosci zofii kossak podczas omawiania utworow obozowych oswiadczyla ze o malarstwie trzeba bylo rozmawiac na plastyce. Niech oni zarabiaja i trzy razy tyle co teraz, niech maja benefity, dodatki i co tam sobie chca, ale niech tez prezentuja jakis poziom.

    Odpowiedz
  • Kobieta pracująca(2019-09-26 11:26) Zgłoś naruszenie 30

    Pracuję w Biedronce nie mam studiów i zarabiam 3800 na rękę. Nauczyciel powinien mieć dużo więcej niż ja ale nie ma ha ha ha.

    Odpowiedz
  • ziew(2019-09-29 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Poziom będziesz miał jak zatrudnią Ukraińca za minimalną

    Odpowiedz