W najbliższą niedzielę 13 października w wyborach parlamentarnych wybierzemy posłów i senatorów, którzy przez kolejne cztery lata będą zasiadać w ławach Sejmu i Senatu. Żeby ułatwić znalezienie swojego kandydata na listach wyborczych, publikujemy spis nazwisk we wszystkich okręgach wyborczych.

W najbliższą niedzielą wyborcy uprawnieni do głosowania w 41 okręgach wyborczych będą wybierać 460 posłów do Sejmu oraz w 100 jednoosobowych okręgach wyborczych 100 senatorów.

Kto może zostać posłem lub senatorem?

Kandydatem na posła może zostać każda osoba w wieku 21 lat lub więcej, która ma polskie obywatelstwo i posiada pełne prawa wyborcze.

Do izby wyższej, czyli Senatu, podobnie jak w przypadku Sejmu kandydować może każdy obywatel Polski, który posiada pełne prawa wyborcze, z tą jednak różnicą, że wiek kandydatów ustalony jest na co najmniej 30 lat.

>>> Czytaj też: Cztery komitety w Sejmie. Rośnie przewaga PiS nad KO [SONDAŻ DGP i RMF FM]

Prawo do zgłaszania kandydatów do obu izb mają partie polityczne i wyborcy.

Kto może głosować?

Prawo do głosowania ma każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.

Jak oddać ważny głos?

Wyborca może zagłosować tylko na jedną listę kandydatów i na jednego kandydata. Aby głos był ważny należy postawić na karcie do głosowania znak "x" w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata.

Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach 7.00 - 21.00.

>>> Czytaj też: Wybory parlamentarne 2019: zasady, kogo wybieramy, podział mandatów, jak głosować

Oto listy wyborcze do Sejmu i Senatu: