Nie tylko programiści. Oto najbardziej pożądane zawody w IT z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

7 listopada 2019, 06:15
Źródło:Materiały prasowe
Zgodnie z danymi Randstad, dziś ok. 10 proc. osób ubiegających się o pracę w tym sektorze w ogóle nie ma wykształcenia wyższego, 30 proc. to absolwenci kursów stacjonarnych i internetowych, a 46 proc. wśród osób, które wyższe wykształcenie posiadają, to absolwenci kierunków nietechnicznych.

Zgodnie z danymi Randstad, dziś ok. 10 proc. osób ubiegających się o pracę w tym sektorze w ogóle nie ma wykształcenia wyższego, 30 proc. to absolwenci kursów stacjonarnych i internetowych, a 46 proc. wśród osób, które wyższe wykształcenie posiadają, to absolwenci kierunków nietechnicznych.źródło: ShutterStock

W branży IT pracuje ponad 450 tys. specjalistów, ale nie wszyscy to programiści z dyplomem wyższej uczelni. Wśród najbardziej pożądanych zawodów są też testerzy oprogramowania, scrum masterzy, czy techniczni copywriterzy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • CzlowiekIT(2019-11-08 16:11) Zgłoś naruszenie 10

    Jakie bzdury. Autor nie ma zielonego pojęcia o IT! 1. Chyba chodziło o testerów automatycznych, bo manualnych to jest na pęczki. 2. SM to nie tylko facylitator - tu jest wymagane konkretne doświadczenie, kilkanaście projektów za sobą. 3. To jest bardziej rola, a nie konkretne stanowisko. Z pewnością humanista sobie poradzi z dokumentacją techniczną :D

    Odpowiedz
  • Full Stack programista(2019-11-08 00:14) Zgłoś naruszenie 10

    Ja mam 14 500 brutto, kilka lat doświadczania, ogólnie nie jest to max w tym zawodzie. Najlepsi z najlepszych w Polsce w zagranicznych koncernach nawet po 45 000zł/ miesięcznie, mam tu na myśli guru technologiczne a nie kierownika projektu, czy dyrektora.

    Odpowiedz
  • Antey(2019-11-07 14:04) Zgłoś naruszenie 50

    IT z perspektywy przeciętnego Polaka to KOSMOS: biurowa praca, zwykle na umowie do wyboru i z terminowo płatnym wynagrodzeniem (najczęściej przyzwoitym). Zresztą, duży rozkład wynagrodzeń w IT w obie strony to właśnie oznaka zdrowej struktury zatrudnienia. Niestety, Polskie IT to głównie murzynownia, plantacja, sprzedaż godzin za granicę - brak własnych produktktów, niska dojrzałość organizacyjna, innowacyjność zero, przeciętna jakość, brak specjalizowanych usług o wysokiej wartości dodanej, brak rozpoznawalnych marek i coraz większa konkurencja dawnych demolodów, Azji itp. Wynagrodzenia już się wypłaszczyły, a zapotrzebowanie na specjalności nieprogramistyczne zanika ( czasy kiedy zespół testerów to była 1/3 zespołu projektowego i więcej już minęły ).

    Odpowiedz
  • Anon(2019-11-07 11:34) Zgłoś naruszenie 85

    W artykułach nadal branża IT bardzo pięknie wygląda. Tyle że wewnątrz branży już widać zmiany. Programistów jest coraz więcej. Na informatyce jest obecnie coraz więcej studentów. Więcej niż na prawie czy zarządzaniu !!! Podczas rekrutacji coraz bardziej przebierają w kandydatach. W miastach innych niż np. Warszawa programiści potrafią zarabiać 2,5 - 3 tys zł netto z kilkuletnim stażem i to po politechnice. W końcu tylko nieliczni programiści nadają się na leadów.

    Odpowiedz
  • xyz(2019-11-07 11:24) Zgłoś naruszenie 41

    10000 - 12000 pln netto to limit dla Project Managera na etat w PL. Nie da się więcej bo nie... większość ofert pochodzi z fabryk tzw centr kosztów. Kontrakty w PL to śmiech na sali. W Warszawie oferują 800 pln/d netto all inclusive - po odliczeniach jest jak na etacie - na zachodzie stawki 2-3 razy większe, praca zdalna.

    Odpowiedz
  • Kamil(2019-11-07 11:09) Zgłoś naruszenie 62

    Przestańcie pisać takie głupoty, bo jeszcze ktoś w to uwierzy. Sam jestem programistą, ale z mojej perspektywy nie wygląda to tak różowo jak w waszych artykułach. Nigdy nie zarabiałem "ponadprzeciętną", a pracuje w tej branży już 3 lata.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • It(2019-11-07 09:54) Zgłoś naruszenie 91

    Takie to wszystko proste, praca dla każdego po 3dniowym kursie i ponadprzecietne zarobi. Nie widzicie w tym nic podejrzanego?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Biznes po Polsku ale do czasu(2019-11-07 09:41) Zgłoś naruszenie 160

    Oferta pracy na portalach bez podania widełek płacowych oznacza że pracodawca poszukuje naiwniaków. Pracodawca tak naprawdę wstydzi sie podać na forum publicznym jak niską płacę oferuje ...

    Odpowiedz