Ewolucja rynku pracy frustruje mężczyzn. Prowadzi też do wzmocnienia skrajnej prawicy [WYWIAD]

11 listopada 2019, 08:26
Źródło:MAGAZYN DGP

źródło: DGP

- Wiele tradycyjnie męskich zawodów straciło prestiż albo rację bytu. Ewolucja rynku pracy zniosła też instytucję żywiciela rodziny. Związana z tym frustracja i poczucie niespełnienia częściowo tłumaczą, dlaczego tylu młodych Polaków głosuje na skrajną prawicę - mówi w wywiadzie dla DGP Weronika Grzebalska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (43)

  • xxx(2019-11-12 05:40) Zgłoś naruszenie 01

    Kolejna *** feministka i gender, ktora nie ma na stale meskiego faceta, ktory by ją dobrze wieczorem przelecial. A jak baba nie warczy w nocy to warczy w dzień.

    Odpowiedz
  • Jacek(2019-11-12 04:47) Zgłoś naruszenie 00

    W większości krajów na świecie kobieta jest towarem, nierzadko mniej wartym od połowy kozy, ale czytając niektóre komentarze dochodzę do wniosku, że część naszych "samcuf alfa", nie jest warta nawet ćwierci ********** odbytu. Tak naprawdę owe superwyemancypowanie kobiet jest bzdurą ;zwyczajnie dają radę i chwała im za dobry wkład w konkurencję i gospodarkę. Problem zaczyna się przy wymuszaniu owego równouprawnienia w polityce, gdzie później do głosu dochodzą Becie Szydła i inne Ewy Kopacze. Prawa kobiet, mężczyzn i pozostych 159 nowomodnych płci powinienem weryfikować wolny rynek, a nie politycy i poprawność prikazana prawem kaduka z Brukseli. Swoją drogą nie mam problemu z t y m ile zarabia moja partnerka, a nawet powiem że po cichu marzę aby zarabiała 100 razy więcej, nie dawała mi ani grosza, daj jej Boże...

    Odpowiedz
  • qwer(2019-11-11 23:39) Zgłoś naruszenie 01

    Hmmm, Mam dosyć sporo znajomych którzy głosowali na Konfederację. Nie widać po nich frustracji, wręcz odwrotnie dobrze zarabiają na etatach lub mają własne firmy, rodziny, dzieci. Z moich obserwacji wynika, że porostu rośnie liczba ludzi popierających postulaty takich ugrupowań jak Konfederacja. Doszukiwanie się tutaj jakiegoś "drugiego dna" jest pozbawione sensu.

    Odpowiedz
  • qwer(2019-11-11 23:02) Zgłoś naruszenie 11

    Hmmm, Mam dosyć sporo znajomych którzy głosowali na Konfederację. Nie widać po nich frustracji, wręcz odwrdotnie dobrze zarabiają na etatach lub mają własne firmy, rodziny, dzieci. Z moich obserwacji wynika, że porostu rośnie liczba ludzi popierających postulaty takich ugrupowań jak Konfederacja. Doszukiwanie się tutaj jakiegoś "drugiego dna" jest pozbawione sensu.

    Odpowiedz
  • mike(2019-11-11 16:47) Zgłoś naruszenie 01

    Po studiach jak szukałem pracy to wszytko zajęte przez kobity +30

    Odpowiedz
  • M5an(2019-11-11 15:06) Zgłoś naruszenie 00

    o lol XDDD no na pewno mnie frustruje jak ktoś na mnie zapycha, a nie ze na odwrót że ja zapycham na kogoś XDDD co tu się odjaniepawla, hahahahah

    Odpowiedz
  • MARCELLOSOMERRO(2019-11-11 14:54) Zgłoś naruszenie 113

    MARCEL SOMMER USUN TEN PASZKWIL DZIENNIKARZYNO!

    Odpowiedz
  • abc(2019-11-11 14:21) Zgłoś naruszenie 9811

    ...jest socjolożką, doktorantką w Szkole Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk i Prezeską Polskiego Towarzystwa Genderowego. Jej badania koncentrują się na militaryzmie, bezpieczeństwie narodowym i polityce prawicy z uwzględnieniem relacji płci. Autorka m.in. książki „Płeć powstania warszawskiego” (2013), stypendystka programu Trajectories of Change Fundacji ZEIT (niemieckiej)... Czemu nie zrobicie wywiadu z moim hydraulikiem? Po pierwsze ma jakiś zawód, po drugie ma jakiś dorobek życiowy, po trzecie ma coś mądrego do powiedzenia w przeciwieństwie...

    Odpowiedz
  • Dr Inż. Elektroenergetyki(2019-11-11 13:10) Zgłoś naruszenie 175120

    Moze napiszcie czyimi głosami weszły do parlamentu takie partie jak Lewica, Robert Biedroń, Adrian Zandberg i kto na nich głosuje? Zapomnieliście kto utrzymuje te wszystkie miejsca pracy dla kobiet w Edukacji, Służbie Zdrowia i Administracji Publicznej? 80% nauczycieli w Polsce kim jest? Te wszystkie Paniusie w sekretariatach przewalające tony nikomu nie potrzebnych papierów w samorzadach i administracji publicznej tak są potrzebne społeczeństwu jak tonącemu brzytwa. Kształcą się na bezsensownych kierunkach a potem zeby mogły czuc się potrzebne społecznie i nie być w pełni zależne od mężczyzn reszta ciezko pracującego społeczeństwa musi płacić na nie haracz, żzeby mogły 18 godzin w tygodniu wykonywac swój "zawód" nauczyciela albo malować pazury za biurkiem :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zaver(2019-11-11 12:44) Zgłoś naruszenie 1027

    Ładna fotografia. Taka feministyczna.

    Odpowiedz
  • miszcz Yoda(2019-11-11 12:33) Zgłoś naruszenie 588

    Ale bełkot! To ma być finasowy portal? Żegnam definitywnie. I bez żalu.

    Odpowiedz
  • sid(2019-11-11 12:04) Zgłoś naruszenie 2185

    w dzisiejszym nowoczesnym świecie gdzie kobieta utrzymuje się sama a do obrony nie potrzeba maczugi,skrajna prawica istnieje dzięki opowiadaniom bajeczek o swoim męstwie i chwale albo mąceniu małolatom w głowie,ze skrajnej prawicy najczęściej się wyrasta jak z za ciasnego ubranka w z zderzeniu z dorosłym życiem

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • edmundddoo(2019-11-11 11:55) Zgłoś naruszenie 234170

    Media robią nagonkę na białych mężczyzn i popierają masowe sprowadzanie egzotycznych mężczyzn spoza Europy. Następnie imigranci żyją ze świadczeń socjalnych finansowanych przez europejskich mężczyzn i robią im konkurencję na rynku matrymonialnym gdy europejscy mężczyźni siedzą w pracy. A wy się jeszcze dziwicie dlaczego biali mężczyźni są coraz bardziej wkurzeni?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Dreej(2019-11-11 11:53) Zgłoś naruszenie 456

    A moze to dla tego ze oni mowia otwarcie o wolnym rynku a nie ustoju w ktorym w ramach sprawiesliwosci spolecznej ogranicza sie prawa mezczyzn [i nie tylko] do decydowaniu o swojej wlasnosci i swojej rodzinie a nie wtracaiu sie panstwa w kazdy aspekt zycia ludzi. Ponadto ukazuja wszystkie absurdy naszego prawa oraz chca dac prawo jednosce obrony swoich praw [prawo do broni].

    Odpowiedz
  • tom.(2019-11-11 11:40) Zgłoś naruszenie 7140

    Feministki to biedne kobiety upośledzone na urodzie i na umyśle.

    Odpowiedz
  • InF(2019-11-11 11:08) Zgłoś naruszenie 256

    Stek idiotyzmów.

    Odpowiedz
  • Waldemar(2019-11-11 10:58) Zgłoś naruszenie 1333

    Kobitki na stanowisku super sprawa. Można popatrzeć jak tyłeczek się w spudniczce odciska. POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • systema boy(2019-11-11 10:42) Zgłoś naruszenie 7415

    Jak bede widzial, ze ktos atakuje kobiete, to zapytam sie czy jest za rownouprawnieniem i popiera lewice. Jak tak, to powiem, ze niech broni sie sama. Jak normalna babka, to rozniose napastnika. Dosc popierania lesb i feministek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Proste(2019-11-11 10:26) Zgłoś naruszenie 6511

    Samce alfa głosują na prawice, a ciocie na lewice. Jedne kobiety mają zachowany instynkt bezoieczeństwa, przetrwania i prokreacji, a inne zatraciły go i zastąpiły frustracją.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jurek M(2019-11-11 10:25) Zgłoś naruszenie 8614

    Prawica to przede wszystkim normalność , którą przyswajaliśmy przez ponad tysiąc lat - n o r m a l n o ś ć ! Może Forsal poda definicję skrajnej lewicy ? Dla mnie skrajna lewica to totalny antysystemowy marksistowski obłęd. Własnie teraz tego doświadczamy w opozycji i na świecie !

    Odpowiedz