72 proc. Polaków chce większych wydatków na obronność [SONDAŻ]

24 listopada 2019, 17:23 | Aktualizacja: 24.11.2019, 17:23
Źródło:PAP
Patriot

Patriotźródło: ShutterStock

72 proc. Polaków uważa, że rząd powinien zwiększyć wydatki na obronność - wynika z opublikowanego międzynarodowego sondażu Ipsos. Wyższy odsetek osób zgadzających się z tym stwierdzeniem - 81 proc. - odnotowano tylko w Indiach. Średnia dla 28 badanych krajów wyniosła 51 proc.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • orgo(2019-11-25 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    To taka prawda, jak to, że pis popiera 70% Polaków.

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-11-25 08:22) Zgłoś naruszenie 20

    Samolot chiński j-31 uznawany za kopie f-35 Jest dwa razy tańszy. Kupować nie musimy ale targować się trzeba

    Odpowiedz
  • S(2019-11-24 20:12) Zgłoś naruszenie 82

    Świat staje się coraz bardziej niestabilny. Coraz więcej państw jest w stanie produkować broń atomową. Ale przede wszystkim coraz mniej można liczyć na sojusze (jak NATO). Własna silna armia to gwarant bezpieczeństwa.A sojusz owszem można zawrzeć, ale z tymi którzy są w tej samej sytuacji co Polska, czyli z krajami nam najbliższymi (byłe demoludy). Bo po Polsce to one będą następnym celem agresora, więc jedziemy na tym samym wózku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja(2019-11-24 19:31) Zgłoś naruszenie 510

    Nigdy w życiu w to nie uwierzę!!!!!! W mojej rodzinie wszyscy są za obniżeniem wydatków na zbrojenia !!!!! To 72% jest z palca wyssane!!!! To jest propaganda!!! Jak już to więcej pieniędzy na służbę zdrowia i ochronę środowiska!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-11-24 19:28) Zgłoś naruszenie 61

    Korea polydniowa nie współpracowała przy budowie czolgu Black Panter z USA lecz z Francją i Niemcami. USA nie jest jedynym producentem broni...Wszystkie rece na nowy czołg produkowany w Polsce i na Ukrainie. CPK LOT to skarbonki bez dna

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • szable w dłoń!(2019-11-24 19:06) Zgłoś naruszenie 75

    Co dzień po obejrzeniu wiadomości w tv-pis i faktów w Tusk-Vision-Network trzęsę się ze strachu przed Putinem i z chęcią oddam więcej pieniędzy na nowe zabawki dla trepów, koniecznie made in u$a.

    Odpowiedz
  • Ciasnota umysłu pani A.(2019-11-24 18:36) Zgłoś naruszenie 22

    Ostatnio szef sztabu genialnego zaś mówi iż nie powinniśmy być "nadreaktywni", to słowo właśnie było całym sednem wokół którego obracał się wywiad. Jeśli szef sztabu nic nie ma do powiedzenia to milczy, a nie to że usłyszał nowe słowo i bije pianę po próżnicy. To świadczy o poziomie intelektu, o możliwościach werbalnych osoby zdawałoby się poważnej. A tu niemiła niespodzianka. Same bzdety. Może czas na emeryturę bo powagi mało i topnieje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-11-24 18:31) Zgłoś naruszenie 124

    Taka to prawda!!! Jak siebie sami nie obronimy to nas nikt nie obroni!!! NATO nie ma praktycznych doświadczeń na polu bitwy!!! NATO ma tylko doświadczenie w odstraszaniu przeciwnika!!! LooooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • Beny(2019-11-24 18:19) Zgłoś naruszenie 1017

    Ciekawe skąd wzięli wyniki tego niby sondażu i kto w tym sondażu uczestniczył. Tego typu niby sondażami można świetnie manipulować kierując pytania do tylko wybranej wąskiej grupy społecznej bądź odpowiednio konstruując pytania. Nie wierzę, że Polacy wybraliby podwyższenie wydatków na zbrojenia dla kupna drogiego amerykańskiego szajsu z jednoczesnym obniżeniem na służbę zdrowia

    Odpowiedz