Martwica mózgu, czyli co doskwiera NATO na 70. urodziny [PODCAST]

29 listopada 2019, 21:18
Tylko na Forsal.pl
NATO, fot. Hannelore Foerster/Bloomberg News

NATO, fot. Hannelore Foerster/Bloomberg Newsźródło: Bloomberg

Wchodząc w ósmą dekadę życia NATO trapią różne schorzenia, a jednym z nich – przynajmniej według francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona – jest wspomniana już śmierć mózgowa. Diagnoza lokatora Pałacu Elizejskiego wywołała burzę wśród polityków Sojuszu, ale czy aby na pewno w słowach przywódcy znad Sekwany nie kryło się ziarno prawdy? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Georealista(2019-11-30 15:58) Zgłoś naruszenie 60

  Niemcy i Francja chcą supermocarstwa z Kremlem od Lizbony do Władywostoku. Ponieważ Niemcy nie mają broni jądrowej, dlatego grają razem z Francuzami [którzy tę broń mają[] w "dobrego" i "złego" glinę wobec USA. Rezultat tej długofalowej obstrukcji Niemiec i Francji wobec NATO będzie taki, że wzrośnie rola Europy Centralnej/Wschodniej i Skandynawów i UK w NATO. Czyli dokładnie odwrotnie względem pomysłów Berlina i Paryża. Bo na Wschodniej Flance presja Rosji jest wyraźnie odczuwalna od Gruzji 2008. Nie tylko w Polsce [vide atomowe ćwiczenia ataku Rosji na Warszawę od ZAPAD2009 i obietnice "atomowej pustyni"] - ale i wobec Skandynawów, którzy wobec tego powołali NORDEFCO i ściśle współpracują z NATO i z USA ["tzw. "złote sojusze" Szwecji i Finlandii] i z UK. Szwedzi przywrócili powszechną służbę wojskową, zmilitaryzowali Gotlandię, przywrócili do służby obiekty nieczynne od zimnej wojny, zwiększyli budżet i zakres modernizacji wojska. Podobnie w Finlandii, zaś przy tym Norwegia i Dania mocno patrzą na Arktykę, zwłaszcza militarnie, na Grenlandię, na Morze Norweskie, gdzie narasta rywalizacja z Rosją, która twardo chce zaanektować główną cześć Arktyki po biegun jako wyłączne terytorium Rosji - zresztą naruszając interesy Chin, które chcą Arktycznego Jedwabnego Szlaku z wolnością żeglugi.... Nawet Islandia odgrzała zimnowojenne bazy [np. Keflavik] dla USA i dla NATO. U Bałtów, Polski, Ukrainy, Rumunii, nawet na Słowacji - gadanie Macrona jest zwyczajnie oderwaniem od realu, a pomysły Berlina i Paryża na dogadywanie się kosztem państw Wschodniej Flanki - przyjmowane jednoznacznie za cios w plecy i przedmiotowe kupczenie - i zdradę Europy.

  Odpowiedz
 • ?!?!?!?!?(2019-11-30 09:33) Zgłoś naruszenie 50

  Czy NATO ma martwice mózgu w/g Macrona,czy to Macron ma martwice mózgu w/g Erdogana.??A propos:co za pyskacze bezmózgowe są w tym NATO

  Odpowiedz
 • Hmmmm(2019-11-30 10:03) Zgłoś naruszenie 50

  Z tą lewacką martwicą mózgu jest coś na rzeczy.

  Odpowiedz
 • tad(2019-11-30 10:05) Zgłoś naruszenie 30

  Ciekawe, że różne takie Microny jojczą, jakie to NATO jest be, gdy główny fundament sojuszu, USA, przypomina im o obowiązkach, z których się od dziesięcioleci nie wywiązują.

  Odpowiedz
 • no to konsekwentnie(2019-11-30 00:23) Zgłoś naruszenie 30

  To Francja musi teraz kupić S-400.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze