Premia za pozostanie na rynku pracy jest potrzebna

14 grudnia 2019, 08:00
Źródło:MarketNews24
Emeryci

Emeryci

W Polsce wskaźnik aktywności zawodowej to 56,1 proc. Tyle właśnie Polaków w wieku 15+ pracuje. Kiepskie perspektywy dla polskiego systemu emerytalnego nie wynikają więc tylko z sytuacji demograficznej w przyszłości.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • qwsdefg(2019-12-14 08:45) Zgłoś naruszenie 194

    W krajach zachodnich i skandynawskich ktoś osiągający niskie dochody z emerytury czy z zapomogi dla osób 50+z automatu musi dostać dopłaty pozwalajace pokryć koszty rachunków i utrzymania. W związku z tym wymyślono system że zamiast tacy delikwenci mają siedzieć bezproduktywnie w domu , to państwo pokrywa pracodawcom 3/4 pensji takich osób przyjętych do pracy. I tylko dlatego ktoś na zachodzie takie osoby przyjmuje do pracy. W Polsce guzik państwo czy miasta obchodzi czy ktoś ma z czego opłacić rachunki i kupić jedzenie. a jakby panstwo miało w Polsce dopłacac 3/4 pensji to by było pookoło 2000 zł pełnego brutto do 1- ego delikwenta. To się państwu w ogóle nie opłaci bo bezrobotny bez zasiłku nie kosztuje w Polsce państwa nic bo zasiłków dla bezrobotnych nie ma. A najniższa emerytura kosztuje o połowe mniej niż by kosztowało dotowanie pensji.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2019-12-14 12:13) Zgłoś naruszenie 61

    Wycyckać ich do końca!!! Nieludzki i perfidny system!!! LoooooooooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ech..(2019-12-14 10:32) Zgłoś naruszenie 43

    Skoro emerytury nie wystarczą na chleb i wodę to zdolni do pracy będą pracować a pozostali umrą z głodu :-)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Filip(2019-12-14 20:13) Zgłoś naruszenie 23

    ten wskaźnik jest zastanawiający, ale sam znam, a właściwie kojarze kilka osób, które pracowały i same przestały pracować, bo coś im w pracy nie odpowiadało. Co ciekawe, jak pracowały to straszyły, że odejdą, bo tak się o nie konkurencja bije, i nie chciały się szkolić w końcu odeszły i siedzą teraz w domach, bo już zrezygnowały same to konkurencja się nimi nagle nie interesuje. A rodzina widocznie nie wygania do pracy, przecież każdy ma prawo się zmęczyć. Tych ludzi jest coraz więcej, i mają problem z powrotem na rynek pracy, bo wszystko się tak szybko zmienia, że po jednym samodzielnym odejściu nie ma szans wrócić na równorzędne stanowisko, bo zazwyczaj to co otrzymujemy jest niżej płatne gorsze. Z dalszym dojazdem. Tu potrzeba edukacji ludzi, żeby wiedzieli , że muszą się ciągle doszkalać, bo świat na nich nie zaczeka i może stąd prawie połowa nie pracuje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stefann(2019-12-14 19:52) Zgłoś naruszenie 25

    "Premia za pozostanie na rynku pracy jest potrzebna" Spokojnie, głodowe emerytury już za parę lat ten problem rozwiążą. Premia za pozostanie na rynku pracy... A może likwidacja ZUS-u? Może nie zabierać ludziom połowy pensji, niech każdy pracuje sobie tak długo, jak chce i odkłada tak długo, jak chce? Po co walczyć bohatersko z problemami socjalizmu przy pomocy jeszcze większej dawki socjalizmu w postaci jakiejś "premii", obojętnie czym miała by ona być?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lucek(2019-12-16 20:25) Zgłoś naruszenie 10

    A Ty możesz wyjaśnić dlaczego Dyzma lekką ręką ukradł z OFE 153 mld zł, wydłużył wiek emerytalny do śmierci , majstrował w emeryturach MON i MSWiA, że żadna teraz rewelacja iść do pracy w resortach siłowych i narażać życia. ??? Dlaczego stopę zwrotu z 60 % dochodów na emeryturze zastąpił złodziej stopą zwrotu ok 40%. Oczywiście nie od razu, ale to koncepcja jest rozłożone na lata. Mam tyrać dłużej i brać ochłapy na emeryturze? To, że ekipa Tuska zniszczyła kraj, system emerytalny, emerytów, pracowników itd. Ma cierpieć z tego powodu Kowalski- pracować dłużej za mniej i krócej na emeryturze? to co ten człowiek ze swoim dyletantami zrobił z systemu emerytalnego to rozbój w biały dzień. Tak jak on może i do 100 lat pracować. Bo to się pracą w ogóle nie nazywa tylko ściemnianiem, złodziejstwem i szkodzeniu Polsce i Polakom. Czy to jest człowieku łaska, że ktoś zechce mi wypłacić część moich pieniędzy, na które ciężko pracowałem przez dekady w trudnych warunkach? (System 4 brygadowy, weekendy, nocki, święta itd.). Co mnie interesuje, że ktoś unikał pracy od młodego studiował, siedział na garnuszku rodziców. Wydaje mi się że emerytura stażowa należy się jak psu zupa. 40 lat pracy to dosyć, nikt nie jest robotem, a jak komuś mało, zawsze może pracować dłużej, jak mu zdrowie pozwoli. Taka alternatywa jest dziś. Praca rozpoczęta w wieku 20 praca to praca do min. 60 lat, praca w wieku 25 lat-do 65 roku życia, tak jak teraz, gdzie tu jest kupowanie głosów??? W Którym punkcie??? Czasem ludzie rozpoczynają pracę blisko przed 30 ką, to o emeryturze stażowej w ogóle nie powinno być mowy, bo odejdą szybciej na emeryturę wiekową ! Wszystko jest na zdrowych i normalnych zasadach i fundamentach. Oczywiscie z tym akurat się zgadzam, że "królowe życia", beż wychowywania rodzin wieloletnich powinny na emeryturę odchodzić w tym samym wieku i po takich samych latach pracy co mężczyźni! Od lat nawołują feministki do równouprawnienia, ale z obiektywizmem nie ma tu nic wspólnego. Tak to wyglada

    Odpowiedz
  • gniew.(2019-12-15 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zrównać płace ludzi w Polsce do płac duchownych KK w instytucjach i zakładach państwowych. Duchowni ci Mało robią a biorą wysokie pensje,śrrednio 5000 zł netto.Dodatkowo mają tace a kościele i dziesięcinę od państwa.AMEN

    Odpowiedz
  • xx(2019-12-16 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Cytat z "eksperta": "Program 500+ nie spowodował, że rodzice mają więcej dzieci." To zwyczajne kłamstwo. Nie zbadano w żaden sposób rzetelnie wpływu 500+ na dzietność. A ilość dzieci spada - ponieważ spada ilość kobiet w wieku rozrodczym. Być może bez 500+ ilość urodzeń byłaby znacznie niższa - ale tego nie udowodniono. "Ekspert" mówi po prostu to, co mu bardziej pasuje to jego tezy.

    Odpowiedz
  • Samson(2019-12-15 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nie chodzi o premię na rynku pracy, dla 60+. Tu chodzi o : 1. wypłacanie stażowego w adekwatnej wysokości. 2. o powstanie systemu awansu i oceny zawodowej ( swojego czasu projektowano wprowadzenie punktowej oceny doświadczenia zawodowego, podobnego do francuskiego - projekt ten, po zmianie władzy na PiS, całkowicie chyba porzucono) 3. wypłacanie wynagrodzenia w akcjach firmy - powszechne na zachodzie - także szeregowym pracownikom. Mam nadzieję, że wystarczy z tego pracy MPiPS na następne 10 lat :////////. Praca u podstaw, anie szturmowszczyzna !!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz