Wady w uzbrojeniu i ponad 800 błędów oprogramowania. Pentagon wskazuje na usterki myśliwców F-35

30 stycznia 2020, 14:26 | Aktualizacja: 12.02.2020, 09:49
Źródło:Bloomberg
Myśliwiec F-35 w czasie pokazu lotniczego podczas targów lotniczych w Farnborough w Wielkiej Brytanii, 12.07.2016

Myśliwiec F-35 w czasie pokazu lotniczego podczas targów lotniczych w Farnborough w Wielkiej Brytanii, 12.07.2016źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Simon Dawson

Uzbrojenie, przy pomocy którego nie można strzelać prosto, to kolejny z problemów wartego 428 mld dol. programu F-35, który realizuje koncern Lockheed Martin - pisze agencja Bloomberg. Wcześniej wykryto w maszynach ponad 800 wad oprogramowania.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (98)

  • Lopezik (2020-01-30 19:37) Zgłoś naruszenie 442337

    Od dawna było wiadomo, że to projekt z usterkami, ale oczywiście Polacy muszą kupić syf na który nas nie stać, który pochłonie jeszcze masę pieniędzy, Błaszczak powinien się leczyć jak cały ten chory złodziejski rząd.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • drt(2020-01-30 15:07) Zgłoś naruszenie 377143

    Ofensywa obrzydzania najlepszego i najważniejszego zakupu dla wojsk lotniczych trwa. Te artykuły to są takie jakby przed II W.ś dyskredytować zakup Spitfire`ów. Platformiana, antypolska szcz.ujnia

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • tad(2020-01-30 14:46) Zgłoś naruszenie 33998

    Czyli za cztery lata, gdy go dostaniemy, będzie już dopracowany, że mucha nie siada :)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jojo(2020-01-30 15:54) Zgłoś naruszenie 33333

    Jutro tu napiszą,ze co drugi spada...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Nord(2020-01-30 15:52) Zgłoś naruszenie 32097

    Jak widać Forsal pracuje dla rosyjskiego wywiadu :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • J.B.(2020-01-30 15:57) Zgłoś naruszenie 310671

    Dla totalnych najlepsze sa ruskie,szczegolnie dla lewakow Wszyskie sily przeciw rzadowi.Kazdy argument nawet najglupszy jest dobry. Zadnych sensownych propozycji tylko walka o koryto.Polska i Polacy dla nich sie nie licza.Teraz walka Budki z kosciolem,potem z min.Zdrowia ze nie rozpracowal wirusa.TVN juz mysli!

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • Taktak(2020-01-30 17:09) Zgłoś naruszenie 28535

    Nitro-Chem z Bydgoszczy juz produkuje ,od połowy 2019,broń do F-16.Wczoraj przekazali kolejne 100 Mk-82.Powolutki,dajemy rade..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2020-01-30 15:12) Zgłoś naruszenie 14326

    To takie zwykłe "choroby dziecięce"!!! Dodatkowo gwarancja od producenta na nasze F-35 będzie i ubezpieczenie chyba także!!! LooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • TTT(2020-01-30 15:42) Zgłoś naruszenie 118205

    jednym słowem kupujemy złom :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • abeced(2020-01-30 16:00) Zgłoś naruszenie 115201

    Czy w Europie ma wybuchnąć wojna? Czemu Niemcy ani Francuzi nie kupują tego? Mają lepszy wywiad. Lepiej znają sytuacje międzynarodowe. I się nie zbroją. My się zbroimy wydając miliardy po co? Przecież Rosja słaba i nikogo nie zaatakuje w NATO przez 50 lat. Kto na tym zarobi? Gdzie będzie mieszkał Błaszczak na emeryturce? W stanach? Mamy XXI wiek a Polacy tkwią w początkach XX. Będziemy górną woltą z fajnymi samolotami , godzina lotu 44 tyś dolarów. Zastaw się a postaw się.

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • spokojnie(2020-01-30 17:45) Zgłoś naruszenie 103174

    F35 w Polsce bedzie tak uzyteczny jak ferrari w XVII wieku.

    Odpowiedz
  • Swedistan dawna Szwecja (2020-01-30 14:57) Zgłoś naruszenie 6919

    Fajnie ominą nas choroby wieku dziecięcego. Z autami jest podobnie.

    Odpowiedz
  • niewykrywalne bo ciągle w serwisie(2020-01-30 17:18) Zgłoś naruszenie 60135

    Nie ma problemu - Bulandyjczycy lubują się w produktach z nalepką mady by Big Brother. PS. W cenie jest bonus - backdoorowy software, który w razie potrzeby za naciśnięciem guzika skutecznie uziemi te nieliczne egzemplarze, które akurat będą w danej chwili zdolne latać.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dgfrfh(2020-01-30 15:47) Zgłoś naruszenie 4734

    jak by robili dzidy, to najwyzej mogły by być krzywe... tak skomplikowane samoloty moga mieć masę błędów, ale z czasem powoli LM sie z tym upora.

    Odpowiedz
  • kwas(2020-01-30 17:21) Zgłoś naruszenie 4595

    Spokojnie ruski zaczeka z tą wojną aż naprawią my je kupimy i może wtedy coś będzie .Zresztą z armatami helikopterami też czeka aż kupimy.W międzyczasie zmieni się polityka , generalicja, minister czego byliśmy ostatnio świadkami .Na pewno przybędzie trochę kapelanów a my zaczniemy produkować dobre pistolety które jak nam pozwolą sprzedamy za granicę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lacz(2020-01-30 18:24) Zgłoś naruszenie 44155

    Ktos powie Polakom, ze parady i chelpienie sie czolgami juz nie jest modne. W czasie, gdy atakuje sie ze statkow kosmicznych, w czasie dronow, nie kupuje sie i nie utrzymuje zracych rope leopardow.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • aron4(2020-01-30 18:29) Zgłoś naruszenie 229

    Oprogramowanie do F-35 jest napisane w starym i trudnym C++11...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz