Przez inflację gospodarka się krztusi. Ceny rosną najszybciej od 8 lat

17 lutego 2020, 07:20 | Aktualizacja: 17.02.2020, 10:17
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Inflacja w Polsce

Inflacja w Polsceźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wzrost PKB ostro hamuje, a jednocześnie inflacja mocno przyspiesza. To rzadkie zjawisko możemy właśnie obserwować nad Wisłą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (48)

  • Maly Przedsiębiorca(2020-02-17 09:26) Zgłoś naruszenie 15127

    Tak sie kończą ekperymenty socjalistów. Wymordują małe rodzinne firmy, a gospodarka wejdzie w stagflacje. Trzeba być orłem ekonomii, aby do tak beznadziejnej sytuacji doprowadzić.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mac(2020-02-17 22:17) Zgłoś naruszenie 1385

    Eryk Lon mowi zeby stopy ciac. Od dzis wszyscy zdejmuja skarpetki w gotowosci na ciecie stop przez alchemika ekonomii. Panowie i Panie. Tniemyyyyy....

    Odpowiedz
  • smutne ale prawdziwe(2020-02-17 20:03) Zgłoś naruszenie 12214

    pisiurów to i tak nie rusza bo im w tvpis wytłumaczą zabawnym głowem że to wina tuska i kingi rusin. do głąba nie przemówisz, a inflacja to jest słowo ktorego 40% wyborców piss nie rozumie nawet bo ma wyksztalcenie podstawowe lub niższe

    Odpowiedz
  • wawro(2020-02-17 19:15) Zgłoś naruszenie 10612

    Nieudolna RPP z jej krzywoustym księciuniem musi odejść !!!

    Odpowiedz
  • Kłamstwo Smoleńskie! PAMIĘTAMY!!!(2020-02-17 23:14) Zgłoś naruszenie 9513

    W Europie inflacja najszybciej rośnie w dwóch krajach na Węgrzech i w Polsce. Przypadkowo? Przecież międzynarodowe ceny ropy wieprzowiny i co tam jeszcze oszukuje nas PiS,  sa w całej Europie podobne Zobaczymy jak obecny reżim zadbał o przygotowanie polskich rolników na oczekiwaną suszę na wiosnę tego roku. Znowu będzie wina Tuska

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Miro(2020-02-17 08:06) Zgłoś naruszenie 9236

    Nawet jak inflacja będzie wynosiła z 10 % to kolega Kaczyńskiego usadzony na ciepłej posadzce w NBP nie śmie podnieść stóp procentowych. Wie że jakby to zrobił to zwykły poseł by go usunął a szkoda mu takiej ciepłej posadki. Tylko zwykłych ludzi szkoda.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • eee tam(2020-02-17 11:24) Zgłoś naruszenie 889

    jakieś fejkniusy dajecie, pan prezes objawił był, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej, pan premier potwierdził, a pan prezydent zatwierdził i... KROPKA.

    Odpowiedz
  • Random(2020-02-17 10:18) Zgłoś naruszenie 8727

    Skoro PKB wzrósł o 3%, a inflacja wyniosła 6% to realnie PKB spadł o 3%.

    Odpowiedz
  • Karol(2020-02-17 09:24) Zgłoś naruszenie 8619

    Glapinski nie ma czasu na walkę z inflacja bo się zabawia że swoimi aniołkami :)

    Odpowiedz
  • P2(2020-02-17 10:00) Zgłoś naruszenie 836

    Raczej tworzą firmy zombie które funkcjonują tylko, ze względu na tani kredyt.

    Odpowiedz
  • Wyborca (2020-02-17 08:27) Zgłoś naruszenie 7444

    Za złego Tuska ceny spadały a teraz rosną jak szalone. I kto lepiej rządził?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cola(2020-02-20 20:35) Zgłoś naruszenie 735

    Prowadzę firmę usługową coraz więcej klientów zalega z płatnościami , totalne bagno zatory płatnicze to dla małych firm w szerszej perspektywie bankructwo . Jak tak dalej będzie zamykam firmę .

    Odpowiedz
  • Jak tak chcesz głosuj na Dudę(2020-02-17 15:26) Zgłoś naruszenie 6639

    Widać 4 lata zajęło kremlowskim pisim wydrenowanie Polski z oszczędności po poprzednikach a teraz jazda w dół, by osłabić Polskę finansowo, gospodarczo, pozbawić ja godności i respektu u dawnych przyjaciół z Europy. CEL jak już będziemy w bagnie Moskwa wyciągnie do Polski „pomocną” dłoń

    Odpowiedz
  • sid(2020-02-17 13:12) Zgłoś naruszenie 639

    zawsze można dodrukować zlotgo więcej i zapełnić dziurę budżetową to nie euro i nikt tego nie kontroluje

    Odpowiedz
  • TVPis(2020-02-17 07:56) Zgłoś naruszenie 6030

    To nieprawda. Wg naszych źródeł inflacja w Polsce nie rośnie a spada. Twierdzenia o wzroście inflacji to antypolska działalność polityków PO.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krakus77(2020-02-17 12:16) Zgłoś naruszenie 5815

    Masz jedyny w swoim rodzaju samochód. Ale firma postanawia wyprodukować jeszcze jeden. Co się dzieje z wartością twojego? Oczywiście spada. To samo jest z pieniędzmi i wrzucaniem na rynek nowych z 500+, 300+ i 13. emerytury!

    Odpowiedz
  • Juras(2020-02-17 14:37) Zgłoś naruszenie 5228

    Szanowny Panie analityku PKO ceny usług rosną ponieważ rosną koszty związane z działalnością i nie trzeba kończyć ekonomi aby to wiedzieć .

    Odpowiedz
  • Paweł (2020-02-17 08:50) Zgłoś naruszenie 476

    Nie mogę się nacieszyć jak szybko robimy zachód Europy... w cenach

    Odpowiedz
  • Artykuł nadmuchany(2020-02-17 08:01) Zgłoś naruszenie 3551

    Dzięki UE żywność będzie jeszcze droższa po wprowadzeniu podatku od mięsa.,od CO2, (od oddychania -wydalamy wszak dwutlenek węgla) . Inflacja musi być, bo wszystkie płace i wypłaty idą w górę, susze i anomalie pogodowe itp. więc i żywność na świecie drożeje. Chodzi o to by nas było na to stać i Polska sobie dobrze radzi na tle innych krajów wbrew utyskiwaniom "niezadowolonych".

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • obserwator(2020-02-17 12:13) Zgłoś naruszenie 3049

    Kilka danych dla piszących tutaj politykierów. Inflacja w skali roku: 2005; 2,1%, 2006; 1%, 2007; 2,5%, 2008; 4,2%, 2009; 3,5%, 2010; 2,6%, 2011; 4,3%, 2012; 3,7%, 2013; 0,9%, 2014; 0%, 2015; (-)0.9%, 2016; (-)0,6%...2019; 2,3%

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz