Zarezerwowano wystarczające fundusze na ochronę zdrowia, by mieć pewność, że nikt nie będzie zwlekał z leczeniem z powodu ograniczeń finansowych – ocenił Fu, cytowany przez państwową chińską agencję prasową Xinhua.

Według tej agencji władze przedstawiły plany dotacji do kosztów leczenia zarówno dla pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, jak i tych z podejrzeniem infekcji.

Rząd zamierza w tym roku zmniejszyć obciążenie podatkowe firm o 510 mld juanów (73 mld USD) oraz wyłączać przedsiębiorstwa w najbardziej dotkniętej epidemią prowincji Hubei z obowiązku opłacania kosztów ubezpieczenia społecznego przez pięć miesięcy.

Do północy z poniedziałku na wtorek w Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 80 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 47 tys. pacjentów wyzdrowiało, 30 tys. wciąż przebywało w szpitalach, a ponad 2,9 tys. zmarło z powodu choroby – wynika danych państwowej komisji zdrowia.

Rząd centralny w Pekinie wzywa regiony o niskim stopniu ryzyka epidemiologicznego, by jak najszybciej w pełni przywróciły działalność gospodarczą, aby zrealizować wytyczone na bieżący rok cele ekonomiczne i społeczne.

>>> Czytaj też: Ustawa o stanie gorączkowym: Rząd zbroi się na uderzenie koronawirusa