"Pomysł na utworzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW) dla całej Grupy Kapitałowej był bardzo dobry. Uważam, że to jak najbardziej opłacalna działalność” - powiedział PAP Kwieciński.

Jak podkreślił, nie ma planów sprzedaży TUW, a wprost przeciwnie. „Ten segment chcemy w najbliższych latach rozwijać. Chciałbym poszukać większych synergii w działalności ubezpieczeniowej, zarówno w ramach naszej grupy, ale i szerzej - w szeroko rozumianym sektorze energetycznym” - powiedział prezes.

„Nie mogę podać liczb, ale mogę wskazać, że koszty ubezpieczenia grupy PGNiG utrzymywane są na rynkowym poziomie. Przy niskiej szkodowości i dobrze zarządzanych kosztach, do naszych członków wraca duża część składki, co wynika ze specyfiki prowadzenia działalności ubezpieczeniowej w formie TUW” - zaznaczył Kwieciński.

Jak dodał, chciałby aby rozszerzenie działalności TUW „mocno wybrzmiało” w przygotowywanej aktualizacji strategii spółki na lata 2017-2022.

Reklama

Aktualizacja ta, jak zadeklarował prezes Kwieciński, będzie odpowiedzią na wyzwania związane z sytuacją na rynku ropy naftowej i gazu, spowolnieniem gospodarczym wywołanym pandemią oraz Europejskim Zielonym Ładem.

Jak przypomniał, TUW Polski Gaz prowadzi już współpracę z operatorem przesyłowym gazu, Gaz-Systemem.

Polski Gaz TUW zostało powołane przez PGNiG dla świadczenia usług ubezpieczeniowych dla całej grupy.

>>> Polecamy: Ostatni dzwonek na PIT. Ulga termomodernizacyjna w rozliczeniu podatkowym