„Przeprowadzanych jest obecnie dużo inwestycji infrastrukturalnych, m.in. dworce, lotniska. Realizuje się zaskakująco dużo inwestycji biurowych, logistycznych, czy handlowych w tym również w mniejszych miastach Polski. Odżył segment wieżowców po kilku latach posuchy. Ruszają inwestycje energetyczne. Ponadto coraz więcej inwestycji w bezpieczeństwo odbywa się w już istniejących budynkach, co jest związane z rosnącymi wymogami korporacyjnymi oraz prawem. To wszystko sprawia, że nasz rynek zabezpieczeń przeciwpożarowych powinien rozwijać się szybciej od całego polskiego rynku budowlanego" – powiedział ISB Krempeć.

Mercor liczy na poprawę wyników w swoim IV kw. roku obrotowego 2011/2012 w ujęciu r/r, w efekcie rosnącego portfela zamówień, poprawy kondycji spółek zagranicznych oraz restrukturyzacji spółki zależnej Bem. W III kw. obrot. wzrost zdobytych zamówień przez Mercora w ujęciu rok do roku wyniósł blisko 25 proc. Firma pozyskała w tym czasie zamówienia na ok. 93,5 mln zł.

„Naszym celem jest dalsze optymalizowanie biznesów na poszczególnych naszych rynkach (Słowacja, Czechy, Rosja, Ukraina, Hiszpania), gdzie wzorcowe są dla nas rentowności osiągane przez polski Mercor. Ponadto stawiamy na rozwój sprzedaży eksportowej poza nasze rynki macierzyste jak chociażby Benelux, czy Skandynawia. Obecnie sprzedaż ta stanowi 11 proc. naszych całkowitych przychodów i ma rosnąć" – dodał prezes Grupy Mercor.