Ich rentowność w pierwszym roku odsetkowym wynosi pomiędzy 4,75 proc. a 6,50 proc., w zależności od rodzaju obligacji, podał resort w komunikacie. Od początku kwietnia będzie można kupić obligacje dwuletnie (DOS0414) o charakterze oszczędnościowym o stałym oprocentowaniu ustalonym na 4,75 proc. oraz obligacje czteroletnie (COI0416), charakteryzujące się zmiennym oprocentowaniem, uwzględniającym poziom inflacji.

Rozliczanie odsetek następuje w czterech, trwających rok, okresach odsetkowych. W pierwszym okresie odsetkowym oprocentowanie wynosi aktualnie 5,50 proc. Najwyżej oprocentowanymi obligacjami są "dziesięciolatki" (EDO0422). Ich oprocentowanie jest zmienne i obecnie, w pierwszym roku odsetkowym wynosi 6,50 proc.

Podobnie jak w przypadku dwulatek i czterolatek, wszyscy posiadacze dziesięcioletnich papierów dłużnych mają możliwość ich wcześniejszego wykupu. Od pierwszego lutego 2012 roku trwa także sprzedaż nowej serii obligacji trzyletnich (TZ0215) , które jako jedyne notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (rynek Catalyst). Od innych rodzajów obligacji odróżnia je również okres rozliczeniowy - odsetki wypłacane są co sześć miesięcy. Oprocentowanie obligacji trzyletnich jest zmienne i wynosi aktualnie 5,01 proc. w pierwszym półrocznym okresie odsetkowym.