Pretekstem stał się nieco lepszy odczyt wskaźnika cen nieruchomości CaseShiller20 w kwietniu, chociaż to nie musi być sygnał kończących się problemów tego rynku. Tymczasem istotniejsze dane, bo odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board, jakie poznaliśmy o godz. 16:00, nie były już dobre – w czerwcu odnotowano spadek do 62 pkt. z 64,4 pkt. po korekcie (oczekiwano 63,5 pkt.). Tragedii jednak nie ma. W efekcie nadal większy wpływ na notowania EUR/USD i generalnie nastroje na globalnych rynkach będą mieć informacje z Europy. A tutaj widać już nastrój wyczekiwania przed czwartkowym szczytem Unii Europejskiej i mieszane nastroje. Z jednej strony coraz częściej mówi się o możliwym fiasku tego spotkania, z drugiej negatywna retoryka sprawia, że rynek nie wycenia nawet najmniejszego możliwego pozytywu, jaki może się pojawić (w efekcie nawet mało znacząca informacja może doprowadzić do wyraźniejszego korekcyjnego odbicia). Nie twierdzę, iż tak rzeczywiście się stanie, ale wszyscy pamiętamy plotki o potencjalnej interwencji największych banków centralnych w sytuacji, kiedy greckie wybory wygrałaby SYRIZA. W efekcie przed głosowaniem w niedzielę 17 czerwca, na rynkach wcale nie było aż tak nerwowo. Czy podobne spekulacje pojawią się i teraz? Pamiętajmy, że szczyt kończy się w piątek, czyli przed weekendem, kiedy to można podjąć dodatkowe, nieplanowane wcześniej decyzje…

Czy strefa 1,2440-65 na EURUSD stanie się wsparciem na nieco dłużej, niż kilkanaście godzin? Niewykluczone, zwłaszcza, jeżeli rynki podchwycą zaprezentowany powyżej wątek. Niemniej dopiero złamanie strefy 1,2540-60 byłoby sygnałem, iż możemy wrócić w strefę 1,2625-85 na koniec tygodnia. Na razie wciąż bardziej aktualny pozostaje scenariusz zniżki do 1,2287.

Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty.