W piątek 20 lipca na rynku NewConnect zadebiutuje wrocławska spółka piLAB, posiadająca technologie informatyczne oparte o autorskie oprogramowanie i know-how wdrożeniowy.

Stosowane rozwiązania, pozwalają m.in. na sprawną cyfryzację zbiorów przy nawet dziesięciokrotnej redukcji kosztów digitalizacyjnych per dokument, zaawansowane zarządzanie danymi w małych i dużych przedsiębiorstwach oraz administrowanie procesami biznesowymi opartymi o analizę i przechowywanie informacji.

Rozpoczęta pod koniec kwietnia oferta prywatna akcji piLAB SA, przeprowadzana przed złożeniem wniosków o dopuszczenie do obrotu na rynku NewConnect, zakończyła się przed czasem w związku z dużym zainteresowaniem inwestorów. Redukcja wyniosła średnio 60 proc., natomiast w transzy dla inwestorów indywidualnych ustanowiono redukcję na poziomie 88 proc. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Tak znaczna nadsubskrypcja zapisów była m.in. pochodną dużego zainteresowania innowacyjną technologią piLAB SA oraz udziałem znanego inwestora instytucjonalnego, uwidocznionego w akcjonariacie wielu innych spółek publicznych - wynika z komunikatu.

Oferta akcji wyniosła zaledwie 300 000 zł. "Mimo możliwości uplasowania znacznie większej ilości akcji zarówno wśród inwestorów indywidualnych jak i w transzy dla inwestora instytucjonalnego, podtrzymaliśmy naszą decyzję o ograniczeniu rozwodnienia akcjonariatu i przeprowadzeniu minimalnej oferty celem umożliwienia spółce debiutu na rynku NewConnect" - mówi Krystian Piećko, prezes spółki.

Innowacyjność polskiego systemu potwierdzają kolejne wdrożenia, jak również okazane zainteresowanie zagranicznych podmiotów m.in. z Doliny Krzemowej, którzy zwracają uwagę na wyjątkowość rozwiązania, szczególnie w zakresie integracji z innymi systemami (porządkowanie chaosu).