Cena emisyjna akcji działającej na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich grupy Inter RAO Lietuva została ustalona na 5,85 euro, czyli 24,17 zł za sztukę - podała spółka w komunikacie.

Spółka podała, że liczba akcji oferowanych, wstępnie przydzielonych inwestorom detalicznym wynosi 600.000. Do inwestorów instytucjonalnych trafi 3.400.000 akcji.

Inter RAO Lietuva oferowała w ofercie publicznej 4 mln akcji. Cena maksymalna została ustalona na 26,92 zł (6,55 euro).

Zapisy w transzy detalicznej trwały od 27 listopada do 7 grudnia, a book-building i zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych odbyły się od 5 do 7 grudnia.

Spółka planuje debiut około 18 grudnia.

Działalność grupy Inter RAO Lietuva obejmuje handel energią elektryczną na giełdach na Litwie i w Estonii, sprzedaż energii odbiorcom końcowym na Litwie i Łotwie oraz wytwarzanie energii w jednej z największych farm wiatrowych na Litwie.

Udział spółki w obrotach na giełdzie energii na Litwie wyniósł w 2011 roku 44 proc.

Obecnie większościowym akcjonariuszem Inter RAO Lietuva, kontrolującym 51 proc. akcji, jest RAO Nordic OY, fińska spółka zależna Inter RAO UES, rosyjskiego producenta energii. Pozostałe 49 proc. akcji spółki jest w posiadaniu litewskiej firmy inwestycyjnej Scaent Baltic.

Oferującym jest Orion Securities, a Baker & McKenzie i LAWIN są doradcami prawnymi.