Skumulowany wskaźnik ocen wyniósł w styczniu 12,7 pkt i był niższy o 7,0 pkt wobec poprzedniego miesiąca, natomiast skumulowany wskaźnik prognoz spadł o 4,7 pkt do 10,3 pkt.

"Poprawiła się sytuacja na rynku bieżących depozytów złotowych, w największym stopniu w przypadku depozytów podmiotów gospodarczych. Jednak prognozy zarówno w odniesieniu do depozytów bieżących jak i terminowych wskazują na spadki w najbliższych miesiącach – podał w raporcie TNS.

"Na rynkach depozytów walutowych miesiac upłynął pod znakiem stabilizacji i niewielkich spadków. Jednak w najbliższym czasie przewiduje się dalsze spadki" - czytamy dalej.

TNS podał, że pogorszeniu uległa sytuacja na rynkach kredytów złotowych. W najbliższych miesiącach, w zależności od rynku, spodziewana jest poprawa (klienci biznesowi) bądź spadki (klienci indywidualni).

Reklama

"Pogorszenie miało również miejsce na rynku kredytów konsumencich, mieszkaniowych, kredytów o wartości do 1 mln euro udzielanych przedsiębiorstwom. W najbliższym czasie spodziewane jest ustabilizowanie się sytuacji i poprawa koniunktury - napisano w materiale.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury, informujący o sytuacji ekonomicznej placówek w tym miesiącu, odnotował spadek o 3,4 pkt do 10,9 pkt, podał TNS Polska.

Sondaż został przeprowadzony pomiędzy 9 a 18 stycznia. W telefonicznym badaniu wzięły udział 192 placówki bankowe z całego kraju, reprezentujące wszystkie typy banków krajowych.