"Rozglądamy się za możliwością przejęć w Afryce. Nasz wstępne analizy pokazują, że jest tam przestrzeń dla nas. Nasz zespół był w Nigerii, Etiopii. Mamy wsparcie polskich ambasad w tej kwestii. Myślimy również o Wietnamie. Sądzę, że w czerwcu możemy już wiedzieć, czy wyłoni się konkretny cel i zaczną się przymiarki do wyceny. Nie mogę obecnie powiedzieć co z tego wyjdzie, ale to są kierunki gdzie szukamy partnerów" - powiedział Góral podczas konferencji prasowej.

Dodał, że Asseco Poland czeka na decyzję Urzędu Antymonopolowego w Rosji na zatwierdzenie transakcji przejęcia tamtejszej spółki.

Plany na 2013 rok przewidują rozwój produktów w segmentach medycznym, bankowym, energetycznym i ubezpieczeniowym. Firma chce ponadto utrzymać kluczowe kontrakty w segmencie publicznym. Strategia na bieżący rok obejmuje kontynuację budowy ogólnopolskiej firmy integracyjnej o oparciu lokalne firmy.

"Przejęcie ZETO Łódź i ZETO Bydgoszcz sprawia, że jesteśmy w połowie celu, jakim jest zbudowanie integratora z zyskiem netto 30 mln zł. Mamy kilka podmiotów, które chciałyby powiązania z nami, chcemy wybrać najbardziej pasujące do koncepcji" - dodał prezes Asseco Poland.

Z kolei Asseco Central Europe ma w tym roku rozwijać kompetencje w sektorze zdrowia i bankowym, umocnić pozycję na Węgrzech oraz uczestniczyć w przetargach finansowanych ze środków unijnych. Z kolei Asseco South Eastern Europe ma realizować cross selling produktów w regionie i wzmacniać pozycję w Turcji, gdzie ma integrować małe i średnie firmy z branży budując przeciwwagę do lokalnych dużych podmiotów wyrosłych z tureckich koncernów.

Reklama

W strukturach Formula Systems firma Matrix IT ma umacniać pozycję w Izraelu, Sapiens w USA, a Magic w rozwiązaniach mobilnych.

Utrzymywane przez grupę środki finansowe (gotówka netto ponad 274 mln zł i dostępne limity bankowe na 520 mln zł) uwzględniają wypłatę dywidendy (2,41 zł na akcję), transakcję w Rosji, a także "projekt specjalny", który Góral określił jako "marzenie", ale chciał podać więcej szczegółów.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest siódmym największym dostawcą oprogramowania w Europie.