Lufthansa: Strajk ostrzegawczy jutro

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
20 marca 2013, 12:36
Znowu trzeba liczyć się z poważnymi utrudnieniami na niemieckich lotniskach. Jutro strajkować będą pracownicy linii lotniczych Lufthansa.

Największe utrudnienia spodziewane są na lotniskach we Frankfurcie nad Menem, w Hamburgu i Berlinie. Ale strajkować mają też pracownicy Lufthansy z portów w Monachium, Duesseldorfie i Kolonii. Lufthansa już wykreśliła z jutrzejszego rozkładu wiele lotów - przede wszystkim krajowych i na krótkich trasach europejskich. Strajk ma trwać w godzinach od 5 do 10 rano. Jego skutki z pewnością będą jednak odczuwalne przez cały dzień. 

Związek zawodowy zrzeszający pracowników Lufthansy walczy o ponad 5 procentowe podwyżki dla około 33 tysięcy zatrudnionych. Na piątek zaplanowano kolejną rundę rozmów w tej sprawie. 

To kolejny w tym roku strajk uderzający w pasażerów linii lotniczych. W ostatnich tygodniach regularnie protestowali pracownicy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na niemieckich lotniskach.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj