Kolejnym ważnym tematem rozmów będą skutki agresywnej polityki monetarnej największych banków centralnych. Tak wiele działań zmierzających do luzowania pieniądza skutkuje ucieczką kapitałów do krajów rozwijających się. W dniu wczorajszym lekko rozczarowały dane z polskiej gospodarki. W marcu krajowa produkcja przemysłowa spadła o 2,9% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Scenariusz taki mógł być do przewidzenia i w głównej mierze jest wynikiem czynników zewnętrznych. Problemy fiskalne krajów strefy euro, słaby wzrost w USA, słabnący rozwój Państwa Środka, a do tego zmniejszający się popyt wewnętrzny, nie pozostały bez wpływu na wielkość produkcji w naszym kraju. Wczorajsze odczyty staja się kolejnym argumentem przemawiającym za obniżką stóp procentowych. Trzeba jednak pamiętać, że ostatnie spadki wskaźników nie były duże i raczej możliwe do przewidzenia, stąd brak pewności co do decyzji RPP dotyczącej obniżek.

EURUSD

Na wykresie 4 godzinnym EURUSD nadal w chmurze Ichimoku. Oznacza to dużą niepewność i wskazuje na wstrzymanie się od dokonywania transakcji. Najbliższe wsparcie stanowi senkou span B na poziomie 1,2940. Najbliższy opór wyznacza senkou span A na poziomie 1,3077.

EURPLN

Reklama

Na wykresie dziennym EURPLN pozostaje w trendzie spadkowym. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 4,1228. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 4,0910.

USDCAD

Na wykresie 8 godzinnym USDCAD znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. Para w dniu dzisiejszym przetestowała wsparcie wyznaczone przez tenkan sen na poziomie 1,0247. Kolejne wsparcie wyznacza senkou span B na poziomie 1,0193. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,0292.

USDJPY

Na wykresie dziennym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższy opór stanowi poziom 100 jenów. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 98,27.