Ubiegły tydzień, natomiast, pokazał dużo mieszanych informacji z USA, do których ciężko się odnieść inwestorom. Niewielki wzrost sprzedaży detalicznej (odczyt: 0,6% m/m, poprzedni odczyt: 0,1%) spadek liczby wniosków o zasiłek ( odczyt: 334 tys., poprzedni odczyt: 346 tys.) oraz niski wzrost produkcji przemysłowej (odczyt: 0%, prognoza: 0,2%), nie dały jednoznacznie informacji czy ożywienie gospodarcze za oceanem faktycznie następuje. Ważnym dniem w rozpoczętym tygodniu będzie środa. Tego dnia, po posiedzeniu FOMC swój głos zabierze Ben Bernanke. Główną kwestią pozostanie program QE. Inwestorzy oczekują, iż szef FEDu rozwieje wątpliwości czy dalsze skupywanie aktywów będzie kontynuowane czy może ograniczone. Nikt jednak nie bierze pod uwagę radykalnego zakończenia QE, o czym mówiło się jakiś czas temu. Niewątpliwie środa będzie emocjonująca, a zwłaszcza popołudniowe wyczekiwanie na konferencje Bena Bernanke wprowadzi dużą zmienność.

Ubiegły tydzień sprzyjał złotemu. Nasza waluta umacniała się do USD czy EUR. Rentowność naszego długu uległa zmniejszeniu i w przypadku 10-letnich obligacji wyniosła 3,71%. W tym tygodniu ważne dane otrzymamy z naszej gospodarki. We wtorek dowiemy się, jak w maju kształtowało się przeciętne zatrudnienie, natomiast w środę poznamy wielkość produkcji przemysłowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że złoty w głównej mierze pozostanie pod wpływem środowego posiedzenia FOMC.

EURUSD

Na wykresie dziennym EURUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 1,3282. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 1,3393.

Reklama

CHFPLN

Na wykresie dziennym CHFPLN znajduje się trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi kijun sen na poziomie 3,4072 najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 3,5163.

GBPUSD

Na wykresie dziennym GBPUSD znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 1,5513. Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 1,5736.

USDJPY

Na wykresie dziennym USDJPY w dniu 13.06 wygenerowany został techniczny sygnał sprzedaży. Para przebiła wówczas dolną powłokę chmury Ichimoku. Obecnie para znajduje się w trendzie spadkowym. Najbliższe wsparcie stanowi ostatni dołek na poziomie 93,78. Najbliższy opór stanowi dolna powłoka chmury Ichimoku 96,99.