„Realizacja tej transakcji to bardzo ważny etap rozwoju ZWG i będzie stanowić impuls do przeniesienia notowań spółki na rynek główny" – powiedział prezes ZWG, Marcin Sutkowski, cytowany w komunikacie.

Przejmowana firma działa w branży usług górniczych. W zeszłym roku wypracowała 46,8 mln zł przychodów, 6,2 mln zł wyniku na poziomie EBITDA oraz 2,6 mln zł zysku netto.

„Doskonale znamy rynek, na którym działa przejmowana firma. Dlatego jesteśmy pewni, że dzięki transakcji potrafimy zarówno zwiększyć jej przychody, jak również wejść z naszymi produktami na nowe rynki" – dodał Sutkowski.

Umowa jest warunkowa, żeby doszła do skutku ZWG do 31 lipca tego roku musi dokonać zapłaty.

„Warunki są dla nas bardzo korzystne. Jednak z uwagi na dobro transakcji nie możemy podać jeszcze wszystkich szczegółów. Zrobimy to kiedy tylko będzie to możliwe" – wskazał prezes ZWG.

Przejęcie jest elementem realizacji strategii ZWG, która zakłada budowę silnej grupy kapitałowej oraz przejście na rynek główny warszawskiej giełdy. W 2012 r. ZWG wypracowało 19,87 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 14,29 mln zł w roku 2011. Zysk netto wyniósł odpowiednio 5,67 mln zł wobec 2,02 mln zł przed rokiem.

ZWG jest producentem wyrobów gumowych oraz gumowo-metalowych. Spółka prowadzi produkcję w dwóch zakładach produkcyjnych w Iwinach oraz w Kętach.