Oba zobowiązania mają zapadalność w II kwartale 2018 roku.



"Płynność finansowa i kontrola długo to bardzo ważne aspekty prowadzenia efektywnej działalności deweloperskiej, dlatego zarząd bardzo dokładanie przygląda się wszystkim podejmowanym krokom i wybiera zawsze rozwiązania najkorzystniejsze z punktu widzenia spółki. Sprawne zarządzanie długiem pozwala nam na jeszcze lepsze dopasowanie struktury finansowania do realizowanych projektów deweloperskich, a jednocześnie na kontynuację polityki w zakresie dywidendy oraz akwizycji nowych projektów - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Robyg Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.



Dodał, że planowanie z wyprzedzeniem, kontrola zadłużenia, konsekwentna realizacja przyjętej strategii i szeroka oferta dopasowanych do potrzeb rynku lokali skutkują wysoką kontraktacją, a w konsekwencji dobrymi wynikami finansowymi.



W tym roku zarząd Robyg dąży do osiągnięcia kontraktacji na poziomie 1200 lokali, co z pewnością przełoży się na umocnienie pozycji spółki na rynku.



Robyg to deweloper notowany na rynku głównym GPW od listopada 2010 roku. W 2012 roku, zanotował wysoką dynamikę sprzedaży mieszkań, jako jeden z nielicznych deweloperów na rynku.