- Zakładamy debiut giełdowy Energi w tym roku. To założenie cały czas się nie zmienia, ale równolegle pracujemy nad rozwiązaniem, które uwspólni założenia ścieżki cenowej nowej perspektywy inwestycyjnej w zakresie energetyki - powiedział Karpiński podczas uroczystości uruchomienia nowej instalacji nawozowej w Zakładach Azotowych Puławy.

Dodał, że nie wyklucza, iż proces ten może jednak się opóźnić lub może zostać zastosowana inna formuła prywatyzacji. - Jesteśmy na poziomie analiz, które dadzą synergie w postaci siły inwestycyjnej. Myślę, że potrwa to około trzy miesiące i we wrześniu powinniśmy wiedzieć, jakie mamy twarde rekomendacje na to, żeby pokazać, że jesteśmy zdolni zrealizować te inwestycje, które dzisiaj są pod znakiem zapytania - powiedział minister.

W pierwszej połowie czerwca wiceminister skarbu Paweł Tamborski powiedział, że MSP podtrzymuje, iż III kw. 2013 roku to wciąż realny termin wejścia na GPW Energi. Wiceminister mówił, że liczy, iż resort znajdzie formułę, aby wnieść ZEW Nidzica do Energi.

Planowana pierwotna oferta publiczna Energi może objąć nie tylko istniejące akcje spółki (oferowane przez Skarb Państwa), ale także papiery z nowej emisji. Według wcześniejszych informacji, przy sprzedaży Energi MSP planuje zatrzymać pakiet nieco ponad 50 proc. akcji spółki.

Reklama

>>> Czytaj też: Prywatyzacja PKP Cargo: Spółka proponuje 120 mln zł premii prywatyzacyjnej