"Wiemy, że ostatnie dni przyniosły wzrost niepewności na giełdzie, ale trzymamy się swojego harmonogramu. Chcemy być notowani na GPW. Jest taki etap rozwoju firmy, gdy status giełdowy to chociażby dodatkowa wiarygodność" - powiedział agencji ISBnews Krochta.

Według informacji ISBnews, wielkość emisji byłaby zbliżona do planów spółki z 2010 roku, kiedy chciała pozyskać ok. 100 mln zł.

"Nie mogę tego komentować, ponieważ jesteśmy w procesie zatwierdzania prospektu przez KNF. Natomiast cele emisji to rozbudowa naszych parków magazynowych: Pruszków 2, w Poznaniu oraz Bieruniu. Ponadto rozważamy nowe akwizycje i w efekcie umocnienie na szeroko rozumianym Śląsku i we Wrocławiu" - powiedział wiceprezes MLP Group.

Wskazał, że firma patrzy też "oportunistycznie" na inne projekty, zarówno w Polsce, jak i Europie.

"Zakładamy ponadto, że przy korzystnych warunkach możemy sprzedać nasze gotowe projekty, co tworzyłoby dodatkowy potencjał dywidendowy. Chcemy być postrzegani na giełdzie jako spółka dywidendowa" - zaznaczył Krochta.

Reklama

Dodał, że firma rozszerzyła profil działalności o inwestycje pod inwestora. "Kupujemy ziemię, realizujemy projekt i sprzedajemy go inwestorowi - funduszowi. Da to przyspieszenie cyklu konwersji gotówki i docelowo chcemy realizować min. 30 tys m2 rocznie takich projektów" - powiedział przedstawiciel MLP Group.

Wartość portfela nieruchomości MLP Group sięga ok. 924 mln zł, a aktywa netto to ok. 436 mln zł. "Urośliśmy przez ten czas tyle, ile obiecywaliśmy przed IPO w 2010 i to bez środków z giełdy. Nasz cel strategiczny to podwojenie posiadanej powierzchni w ciągu 4 lat z ok. 350 tys. m2 obecnie. Sam potencjał naszego banku ziemi to ok. 360 tys. m2" - wskazał wiceprezes MLP Group.

Krochta zaznaczył, że firma miała rekordowe półrocze pod względem wynajmu. "Wynajęliśmy o 20% więcej wobec końca 2012. Wierzymy, że II półr. będzie również dobre" - ocenił wiceprezes MLP Group.

Uważa jednocześnie, że segment nieruchomości magazynowo-produkcyjnych będzie rozwijał się szybciej niż inne segmenty rynku deweloperskiego. "Wskaźniki konwergencji w naszym sektorze wciąż są niskie i dają potencjał czterokrotnego wzrostu wobec średniej unijnej. Polska to rynek tranzytowy. Czynsze są stabilne i wykazują lekką tendencję wzrostową na poziomie inflacji" - podsumował Krochta.

MLP Group jest czwartym deweloperem parków magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Posiada pięć centrów na terenie kraju. Specjalizuje się w projektach built-to-suit, pod określone potrzeby najemcy. W 2012 r. grupa kapitałowa miała 86,1 mln zł przychodów i 56,9 mln zł zysku netto. W 2011 r. przychody wyniosły 74,3 mln zł, a czysty zarobek 9,7 mln zł.