Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) w ramach Programu Inwestycje Polskie sfinansuje plany inwestycyjne spółki Zakłady Magnezytowe Ropczyce (ZMR).

Całkowite zaangażowanie BGK przy uwzględnieniu limitu na transakcje walutowe przekracza 24 mln zł, podał bank.

"Bardzo istotne jest posiadanie w portfelu nowoczesnych produktów o innowacyjnym charakterze, które pomimo niestabilnej koniunktury gospodarczej umożliwiają realizację tej strategii oraz pozwalają z powodzeniem konkurować na specyficznym i trudnym rynku materiałów ogniotrwałych. Służą temu realizowane przez nas inwestycje w ramach działalności badawczo-rozwojowej oraz w zakresie nowych technologii produkcyjnych i produktowych" - powiedział prezes ZMR Józef Siwiec, cytowany w komunikacie.

Finansowanie ZMR wpisuje się w Program Inwestycje Polskie, w ramach którego BGK dostarcza finansowanie długoterminowe dla rentownych projektów inwestycyjnych między innymi w obszarze infrastruktury przemysłowej, podano również.

>>> Polecamy: Inwestycje Polskie, czyli jak państwo chce zastąpić rynek

Reklama

ZMR są producentem ceramicznych materiałów ogniotrwałych stosowanych jako elementy konstrukcyjne pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach. Oferta spółki skierowana jest głównie do przemysłu stalowego, przemysłu metali nieżelaznych, przemysłu cementowo-wapienniczego, hutnictwa szkła, odlewnictwa, koksownictwa oraz do innych branż stosujących procesy wysokotemperaturowe.

Program Inwestycje Polskie opiera się na dwóch filarach: Banku Gospodarstwa Krajowego i spółce Polskie Inwestycje Rozwojowe. PIR angażuje się w projekty kapitałowo, natomiast BGK dostarcza finansowanie w formie kredytu, obligacji lub gwarancji, samodzielnie lub we współpracy z innymi bankami. Maksymalny poziom zaangażowania BGK wynosi 1,5 mld zł.