W ankiecie koniunkturalnej przeprowadzonej przez AHK Polska inwestorzy już po raz kolejny premiowali Polskę za członkostwo w Unii Europejskiej oraz kwalifikacje pracowników oraz ich zmotywowanie do pracy. Na naszą atrakcyjność inwestycyjną wpłynęła też jakość kształcenia akademickiego, dostęp do podwykonawców i stabilność polityczna. Ogromnego awansu w hierarchii atrakcyjności dokonała infrastruktura - z 18 pozycji w ubiegłorocznym zestawieniu na 10-tą w tym roku.

>>> Gdy 65 lat temu 12 państw podpisywało traktat ustanawiający NATO, świat stał na krawędzi kolejnej wojny. Czołgi ZSRR stały w wielu krajach Europy i w każdej chwili mogły ruszyć dalej. 65 lat później historia zatoczyła koło. Pierwszy cel: obrona przed ZSRR. NATO kończy dziś 65 lat

Jest jeszcze parę rzeczy do poprawki

Wśród priorytetów polityki gospodarczej Polski na obecny rok ankietowani przedsiębiorcy wskazali między innymi poprawę efektywności administracji publicznej. Wskazali też na dalszą rozbudowę infrastruktury transportowej, reformę finansów publicznych i stabilizację kursu złotego bądź przyjęcie euro w Polsce.

Reklama

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa jest największą bilateralną organizacją przedsiębiorców w Polsce. Tworzy ją około tysiąca firm. Jest również jedną z największych organizacji w gronie niemieckich izb bilateralnych na świecie, których sieć działa w blisko 80 krajach świata. W Polsce Izba działa od 1995 roku.

>>> Radziecki eksperyment skończył się powrotem do punktu wyjścia. Dziś to Putin jest przerażony aneksją Krymu - mówi radziecki socjolog. Bać się Moskwy? To absurd. Oto złudzenia na temat Rosji, którymi karmi się Zachód