Dla PZU zakup Elvity to kolejny krok do stworzenia własnej sieci placówek opieki zdrowotnej PZU, zaś Tauron zamknął tą transakcją restrukturyzację obszaru medycznego w grupie.

Bezpośrednim nabywcą 98,82% udziałów w spółce jest Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 2 - działający na rzecz podmiotów z grupy kapitałowej PZU.

"Grupa PZU planuje dalszy rozwój PŚZiPZ Elvita w oparciu zarówno o kontrakty NFZ, jak i klientów komercyjnych. Ubezpieczyciel widzi również duży potencjał w oferowaniu abonamentów i ubezpieczeń medycznych instytucjom z obszaru Śląska" - czytamy w komunikacie.

W celu podniesienia komfortu pacjentów, grupa PZU przeprowadzi dodatkowe inwestycje w placówkach spółki, podano także.

Reklama

Dla Tauronu transakcja sprzedaży Elvity oznacza zakończenie restrukturyzacja obszaru medycznego, uruchomionego w 2009 r. w ramach realizacji strategii korporacyjnej. Decyzja o wyłączeniu usług medycznych z zakresu działalności holdingu była w głównej mierze podyktowana koniecznością dostosowania spółek grupy Tauron do wymogów znowelizowanego Prawa energetycznego oraz uporządkowania działalności niepodstawowej w poszczególnych obszarach.

Grupa PZU realizuje program inwestycji w segment zdrowia. W ramach tego procesu grupa m.in. zakupiła w maju br. dwie spółki medyczne od PKN Orlen za 46 mln zł.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy wchodzą Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż, Tauron Obsługa Klienta, Tauron Ekoenergia oraz Tauron Ciepło.