"Rank Progress byłby zainteresowany współpracą z PKP przy wybranych projektach w ramach tzw. dworców systemowych, a więc projektach w mniejszych miastach, w czym się specjalizujemy i co skutecznie realizujemy" - powiedziała Górczyńska podczas konferencji ISBnews pt. "Majątek byłych i obecnych państwowych spółek - co dalej? Sprzedaż - Nowe zagospodarowanie - Wspólne projekty z innymi podmiotami".

Zaznaczyła, że dla Rank Progress, z punktu widzenia dewelopera, najważniejsza jest oczywiście lokalizacja.

"W obliczu już zagospodarowanych przez deweloperów wielu atrakcyjnych miejsc w całym kraju, dworce PKP oferują wciąż lokalizację, która daje spółce takiej jak nasza potencjał do realizacji atrakcyjnego projektu. Są określone kryteria, którymi klient obiektu handlowego się sugeruje, wybierając miejsce pobytu i zakupów. W naszej ocenie, te centralne lokalizacje w środku miast cały czas będą funkcjonować, ale oczywiście warunkiem jest ich dobre skomercjalizowanie, czyli atrakcyjna grupa najemców" - dodała dyrektor ekspansji Rank Progress.

Rank Progress to firma inwestycyjno-deweloperska. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Do głównych inwestycji realizowanych przez grupę należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Od 2013 roku Rank Progress zajmuje się również projektami deweloperskimi z zakresu gospodarowania odpadami. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2010 r.

Reklama