"Naszym obowiązkiem jest analizować każdą okazję, jak pojawia się na rynku. Jeśli będziemy przekonani, że stworzy to dla nas dodatkowe wartości, pozwoli na osiągnięcie synergii, będzie pasować do naszej strategii, a cena będzie odpowiednia, zrobimy wszystko, by osiągnąć nasz cel" - powiedział Lovaglio podczas konferencji prasowej.

Wczoraj Raiffeisen Bank International (RBI) poinformował, że postanowił - w ramach planów na kolejne trzy lata - sprzedać swoje polskie operacje. Jak uzasadniał, udział w konsolidacji rynku wymagałby znacznych dodatkowych środków finansowych, zaś synergie z siecią RBI są ograniczone.

Zysk netto grupy kapitałowej Raiffeisen Bank Polska wyniósł 338,4 mln zł w 2014 r., według wstępnych nieaudytowanych danych, podała wczoraj instytucja. Wcześniej bank informował, że w 2013 r. zysk netto Grupy Raiffeisen Bank Polska sięgnął 183,5 mln zł. Aktywa ogółem na wyniosły 58,62 mln zł na koniec 2014 r.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.