"Wykorzystanie tegorocznego limitu na podstawie wniosków przekazanych do Banku Gospodarstwa Krajowego przez banki kredytujące do 30 czerwca wynosi już 296 mln zł. Wysokość dofinansowania w ciągu miesiąca wzrosła zatem o kolejne 25 mln zł. Co ważne, znacząca kwota dopłat dotyczy również 2016 r. na który kredytobiorcy złożyli ponad 3 tys. wniosków na kwotę dofinansowania prawie 74 mln zł" - czytamy w komunikacie.

W ramach limitu obowiązującego w 2015 r. do BGK wpłynęły 12 757 wnioski o dofinansowanie zakupu mieszkania, a łączna ich liczba od początku realizacji programu wynosi ponad 25 tys. Z przewidzianego na ten rok limitu dopłat w wysokości 715 mln zł zarezerwowano już 41 proc.

>>> Czytaj też: Boom na mieszkania w Polsce. Deweloperzy znów idą po rekord

Średnia powierzchnia mieszkań nabywanych w programie wynosi 53,06 m2. Osoby korzystające z programu "Mieszkanie dla młodych" mają również możliwość zakupu domu jednorodzinnego - obecnie jego średnia wielkość to 85,31 m2.

"Mieszkanie dla młodych" to prorodzinny program rządowy, który wspiera młodych Polaków w zakupie pierwszego mieszkania. Obsługą finansową przedsięwzięcia zajmuje się Bank Gospodarstwa Krajowego, którego rolą jest wspieranie społecznego i gospodarczego rozwoju kraju.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Zapewnia finansową obsługę programu MdM.

>>> Polecamy: Rynek kredytów hipotecznych pod lupą. Zobacz lipcowy raport