Balcerowicz o propozycjach reform PiS: Polsce grozi grecki scenariusz

16 lipca 2015, 09:27 | Aktualizacja: 16.07.2015, 09:31
Źródło:IAR

Leszek Balcerowicz przestrzega przed greckim scenariuszem w Polsce. Były prezes Narodowego Banku Polskiego twierdzi, że gdyby wprowadzić niektóre propozycje Prawa i Sprawiedliwości, groziłaby nam jeszcze gorsza kondycja gospodarcza.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • batavus(2015-07-16 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Całą europe czeka grecki scenariusz za kilka lat. Polska nie jest wyjątkiem
    http://systemwkryzysie.blox.pl/2015/07/Grecki-Europejski-i-Globalny-Dzien-Sadu.html

    Odpowiedz
  • polikan(2015-07-16 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    dzieki niemu od 25lat jest u nas Rumunia wiec nie wiem czym ten pejsatek straszy??

    Odpowiedz
  • polikan(2015-07-16 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Dzieki niemu?? moze dzieki Sorosowi pejsatku?? pozdro dla ciebie i calego gimnazjum

    Odpowiedz
  • Staszek S(2015-07-16 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Złodziej który okradł całe społeczeństwo polskie na rzecz zachodnich korporacji i banków chce dalej służyć swoim mocodawcom i straszy. Złodzieju Balcerowiczu precz z Polski!!!

    Odpowiedz
  • Warszawiak(2015-07-16 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Bal-cerowicz, to pierwszy szkodnik trzeciej erpe i na kryzysach zna się, jak mało kto !
    Wybitny specjalista od schłádzania gospodarki

    Odpowiedz
  • onen(2015-07-16 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    P. Profesorze. Tutaj nie musi profesor przewidywać do czego doprowadzi dalszy ciąg władzy PO lub PIS. Obie partie propagują podobne głupoty. Pozostałe się nie liczą. Sienkiewicza byłego szefa MSW raczej nie uważam za półgłówka. Właśnie on powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i wyjaśnić , co miał na myśli twierdząc , że kraj istnieje teoretycznie. Pan głośno przestrzega rodaków przed katastrofą gospodarczą, ja jestem emerytem bez tytułów i stwierdzam ,że w sferze społecznej, a szczególnie moralnej już jesteśmy w orbicie katastrofy. Nastąpiło oderwanie władzy od ludzi. Jazda po kraju i umizgiwanie do ludzi w celu partykularnym ( wybierzcie mnie) jest poniżające, ogłupiające i jakże obrzydliwe. Na listach wyborczych znajdą się ci sami, którzy od lat zabawiają się z narodem. Początek katastrofy przewiduję na II połowę 2016. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Leszek(2015-07-16 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    Prawdziwi populiści to ci technokraci utrwalający wśród ludzi wiarę w łańcuszek świętego Antoniego zwany turbokapitalizmem (gdzie Polska jest jednym z ostatnich ogniw pracującym na dobrobyt tych wcześniejszych). Dziwnym trafem, ci wszyscy pseudoeksperci (Petru itp) są mądrzy zawsze po fakcie, a nigdy przed. Mało kto już teraz pamiętą, że kiedy w 2009 roku Tusk podczas słynnej konferencji na GPW ogłaszał Polskę “zieloną wyspą”, stojąc na tle mapy Europy pogrążonej w czerwieni, na tej samej mapie był jeszcze drugi kraj zaznaczony na zielono. Równie peryferyjny jak Polska (w stosunku do początku łańcuszka). Była to w Grecja. Kto nie wierzy, niech sprawdzi tutaj:
    ht tp://media.wpolityce.pl/cache/08/b1/08b1069810caa0088979dcd017800ca0.jpg (bez spacji w “ht tp”)

    Przed reformami zaaplikowanymi Grecji przez kartel bankowy (tzw Trojka - MFW, EBC i Komisja Europejska) dług sektora rządowego tego kraju wynosił równowartość ok 100% PKB. Po zaaplikowaniu “reform” dług wynosi obecnie ok 190% PKB. Dla porządku dodam, że wszystkie te bailouty warte setki miliardów Euro, które zaaplikowano Grecji miały charakter czysto wirtualny - to były tylko zapisy księgowe krążące między instytucjami oderwanymi od prawdziwej gospodarki. Tymczasem oczekiwania “wierzycieli” co do wymagalności tak powstałego długu mają charakter jak najbardziej rzeczywisty. Jako żywo przypomina to sytuację z czasów kolonialnych, kiedy kolonizatorzy za nic nie warte szklane paciorki przejmowali zasoby bogactwa całych krajów. Warto to sobie porównać do sposobu w jaki do kryzysu zadłużenia podeszła mała Islandia (i jak na tym wyszła). Islandia po prostu wypięła się tyłkiem do kartelu bankowego i dzisiaj już nikt tam nie pamięta o kryzysie.

    Odpowiedz
  • AntyPOwiec(2015-07-16 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    Stoi na stacji drużyna Kopacz
    Spójrz na ich twarze i w oczy popatrz
    Nędza i rozpacz.
    Stoi i sapie, dyszy i bredzi
    Premier od dawna w przedziale siedzi
    Buch - jak czyściutko…
    Uch - jak ładniutko…
    Puff - jak smaczniutko…
    Uff - jak milutko…
    Już ledwo sapie, już ledwo zipie
    A jeszcze Misiek pomysły sypie
    Działaczy do niej podoczepiali
    Znanych, nieznanych, młodych i starych
    I pełno złości w każdym działaczu
    Trzęsie się pociąg w rytmie ich płaczu
    Wagony z klimą, błyszczące, duże
    A w jednym świnie, a w drugim tchórze
    A w trzecim siedzą sami cynicy
    Siedzą i jedzą zad ośmiornicy
    A czwarty wagon pełen kelnerów
    W piątym wycieczka wicepremierów
    W szóstym Karolak (trochę nieświeży)
    W siódmym eksperci oraz hejterzy
    W ósmym szefowej rządu psiapsiółki
    Wcinają z jajem służbowe bułki
    W dziewiątym - wszyscy doradcy „Bula”
    W dziesiątym Donald… Nie, to wiatr hula.
    A tych wagonów jest ze czterdzieści
    Ta paranoja się w nich nie zmieści.
    Lecz choćby przyszło tysiąc Saletów
    I każdy zjadłby tysiąc kotletów
    I każdy nie wiem, jak „dawał radę”,
    Słupków poparcia nie dźwignie żaden…
    Nagle - zgrzyt!
    Nagle - wstyd!
    Partia - w dół!
    Koła - w muł!
    Najpierw powoli - jak żółw - ociężale,
    Ruszyła Platforma po szynach - ospale,
    Szarpnęła kamery i ciągnie z mozołem
    I kręcą się, kręcą się „setki” wesołe
    I biegu przyspiesza, i gna na złamanie,
    I ściemnia, i mami, obraża i kłamie,
    A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost!
    Po torze, po torze, po torze, po głos!
    Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las,
    I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas,
    Gładko tak, lekko tak toczy się w dal,
    Jak gdyby ktoś inny tu rządził od lat
    i straszył, i ściemniał, wył, kopał i gryzł
    Że „wszyscy umrzecie”, gdy rząd będzie z PiS.
    A skądże to, jakże to, czemu tak łże?
    A co to to, co to to, kto to tak prze,
    Że pędzi, że wali, że bucha buch, buch?
    To Partia Obciachu wprawiła to w ruch,
    To partia, co z kotła mediami do tłuków,
    A tłuki rechoczą przez łzy do rozpuku
    I wrzeszczą, i plują, i pociąg się toczy,
    Tak długo aż w końcu z tych torów wyskoczy
    i w przepaść poleci, i sztandar się zwinie,
    By żyło się lepiej - Platforma przeminie

    Odpowiedz
  • iwsp(2015-07-16 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Rostowski robił długi to była cisza ?

    Odpowiedz