"Kolejne umowy związane z modernizacją linii kolejowej Wrocław - Poznań zawarła Trakcja PRKiI S.A. Ich przedmiotem jest wybudowanie skrzyżowań dwupoziomowych w miejsce istniejących przejazdów kolejowych. Pierwszy z obiektów za 15,9 mln zł netto powstanie na terenie Poznania w rejonie przystanku Poznań Dębiec. Natomiast drugi za ponad 22,8 mln zł netto w ciągu ul. Śremskiej w Mosinie - mieście położonym 22 km na południe od stolicy Wielkopolski" - czytamy w komunikacie.

To kolejne umowy związane z modernizacją linii kolejowej Wrocław - Poznań, jakie spółka zawarła w tym roku. Wcześniej w październiku br. podpisano kontrakt na dokończenie modernizacji odcinka Poznań - Czempiń za 173,38 mln zł netto. Jednocześnie spółka modernizuje dalszy fragment tej linii kolejowej na odcinku Wrocław - granica województwa dolnośląskiego oraz stację Żmigród, które przejęła jako lider konsorcjum w 2013 roku, przypomina Trakcja.

Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. W 2014 r. Grupa Trakcja miała 1 601 mln zł skonsolidowanych przychodów.