"Naftoremont-Naftobudowa podpisał kontrakt z holenderską firmą Technip Benelux. [...] W ramach zlecenia Naftoremont-Naftobudowa przeprowadzi prefabrykację i montaż rurociągów instalacji pieców krakingu parowego w rafinerii Unipetrol w Litvinowie, w Czechach" - czytamy w komunikacie.

Wartość kontraktu wynosi 8,45 mln euro, czyli blisko 36 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to sierpień 2016 roku.

Z kolei Polimex Energetyka wygrał przetarg na modernizację kotła bloków 3. i 4. w Elektrowni Kozienice. "Zamawiający, czyli Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., zakłada, że prace będą realizowane w terminie od 4 stycznia 2016 r. do 20 grudnia 2016 r. Wartość zlecenia wynosi 15,1 mln zł netto (18,5 mln zł brutto)" - podano także.

Spółka Naftoremont-Naftobudowa realizuje projekty na rynku gazowych, chemicznym i naftowym. Naftoremont-Naftobudowa to spółka o wieloletnim doświadczeniu nabytym między innymi przy budowie takich zakładów jak PKN Orlen w Płocku czy też Grupy Lotos w Gdańsku. Firma zatrudnia 700 osób.

Polimex Energetyka oferuje usługi w zakresie: budowy obiektów energetycznych „pod klucz", usług projektowych, remontów i modernizacji, serwisu przemysłowego, ochrony środowiska, produkcji transformatorów, diagnostyki i badań technicznych, montażu kotłów energetycznych, montażu turbozespołów, specjalistycznych robót montażowych konstrukcji stalowych, dostaw konstrukcji stalowych, kotłów.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 r.