Rekordowy smog w Chinach. W wielu miastach ogłoszono czerwony alert

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
24 grudnia 2015, 10:15
Smog to nie tylko problem Pekinu, choć w relacjach z Chin to właśnie stolica tego kraju zdaje się mieć największe problemy z zanieczyszczeniem powietrza. W tym roku, po raz pierwszy władze Pekinu zdecydowały się aż dwukrotnie ogłaszać najwyższy alert zagrożenia smogiem.

Teraz w ich ślady poszły inne miasta. ogłoszono też w 4 miastach położonej we wschodnich Chinach prowincji Shandong. Na ten sam krok zdecydowały się też władze Hebei.

W grudniu tego roku chińskie władze po raz pierwszy wprowadziły w Pekinie najwyższy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Wcześniej krytykowane były za ignorowanie niebezpieczeństwa. Na początku grudnia smog w chińskiej stolicy był tak gęsty, że uniemożliwiał bezpieczne starty i lądowania na stołecznym lotnisku.

Podczas czerwonego alertu zamknięte są szkoły i przedszkola, a z dróg znika połowa aut. W ciągu 4 dni obowiązywania alertu w Pekinie, ukarano aż 120 000 kierowców, którzy nie zastosowali się do zaleceń władz i pomimo zakazu korzystali z samochodów.

>>> Czytaj też: Zblazowani rewolucjoniści. Jesteśmy zbyt leniwi i zbyt tchórzliwi na zmianę

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj