Zgodnie z planem połączenia opublikowanym pod koniec września, w ramach fuzji akcjonariusze W. Kruka za jeden posiadany walor otrzymają 2,4 akcje Vistuli&Wólczanki.

Parytet wymiany został ustalony w oparciu o wyceny spółek, sporządzone przez KPMG, a także przy uwzględnieniu parytetu rynkowego, czyli relacji kursów akcji obu firm z ostatnich miesięcy.

Połączenie z W.Krukiem to krok do realizacji strategii rozwoju grupy kapitałowej Vistula&Wólczanka, zakładającej stworzenie grupy konsolidującej renomowane marki detaliczne działające w segmencie "premium".

Do końca 2008 roku firma jubilerska W.Kruk przestanie być notowana na giełdzie, w związku z fuzją z Vistulą&Wólczanką - poinformował przewodniczący rady nadzorczej V&W Jerzy Mazgaj.

Reklama

W maju br. V&W z ówczesnym prezesem Rafałem Bauerem ogłosiła wezwanie do sprzedaży 66 proc. akcji W. Kruk i zapowiadała kolejne akwizycje. Współwłaściciel i prezes jubilerskiej spółki Wojciech Kruk początkowo opierał się wrogiemu przejęciu, później jednak zdecydował o sprzedaży większości posiadanych przez siebie i rodzinę walorów (oprócz ok. 3-proc. pakietu). Następnie za uzyskane z tej transakcji środki (ok. 87 mln zł) zainwestował w zakup 5,05 proc. akcji V&W. W czerwcu wraz z prezesem spółki Alma Market, która posiada 5,88 proc. akcji V&W, Jerzym Mazgajem i - według prasy - w porozumieniu z funduszami doprowadził do zmiany rady nadzorczej odzieżowej spółki.

W efekcie Bauer zrezygnował ze stanowiska, a Kruk i Mazgaj przystąpili do realizacji planów, które przewidują utworzenie silnej grupy marek luksusowych na bazie V&W, posiadającej m.in. sieć Galeria Centrum, należącej do Alma Market sieci delikatesów "Alma", sieci salonów jubilerskich "W. Kruk" oraz przejmowanej przez spółkę Mazgaja Paradise Group, która prowadzi w Polsce sklepy z markami m. in.: Hugo Boss, Hermenegildo Zegna, Kenzo i Burberry.