Ferrum zakończyło współpracę z Węglokoksem dot. dostaw materiałów i półproduktówWarszawa, 13.06.2018 (ISBnews) - Ferrum jednostronnie zakończyło współpracę z Węglokoksem w zakresie dostaw materiałów i półproduktów hutniczych, podała spółka.

"Spółka wyjaśnia, że zgodnie z zapisami umowy przyczyną uprawniającą Ferrum S.A. do podjęcia takich działań jest brak dostaw materiałów przez Węglokoks S.A. na rzecz spółki w określonym umownie okresie oraz nieistnienie jakichkolwiek zobowiązań spółki wobec tego kontrahenta z tytułu umów wykonawczych" - czytamy w komunikacie.

Pomimo złożonego oświadczenia Ferrum nie wyklucza w przyszłości wznowienia współpracy z Węglokoksem w zakresie dostaw materiałów.

"Ponadto emitent wyjaśnia, że powyższe nie będzie negatywnie wpływać na bieżącą działalność operacyjną spółki, w tym na realizację bieżących zakupów materiałów wsadowych" - czytamy dalej.

W 2015 r. Ferrum zawarło z Węglokoksem umowę określającą ramowe zasady współpracy w zakresie dostaw materiałów i półproduktów hutniczych.

Grupa kapitałowa Ferrum specjalizuje się w produkcji rur do przesyłu mediów. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)