Arctic Paper: Szukamy oszczędności i poprawy efektywnościWarszawa, 19.03.2019 (ISBnews) - Po bardzo trudnym dla spółki 2018 roku, Arctic Paper będzie poszukiwał oszczędności i poprawy efektywności, zapowiedział prezes spółki Michał Jarczyński.

"Obszar, w którym widzę największą możliwość ograniczenia kosztów i poprawy naszej pozycji konkurencyjnej, to logistyka" - powiedział Jarczyński na konferencji prasowej.

Jego zdaniem, optymalizacji wymaga całość łańcucha logistycznego. "Zapasy mogą być mniejsze, ale tylko wtedy, kiedy łańcuch logistyczny jest efektywny i nie spowoduje zagrożenia dla jakości obsługi klientów" - zastrzegł.

Jak podkreślił, będzie to wyzwanie dla spółki nawet nie tyle na 2019 rok, co na najbliższe miesiące.

"Mamy za dużo magazynów, za dużo papieru w tych magazynach, za dużo chaosu. Może rozwiązaniem jest mniejsza ilość zapasów, ale zlokalizowanych bliżej klientów" - dodał.

W wyniku optymalizacji logistyki efektem ma być nie tylko obcięcie kosztów, ale także obniżenie kapitału pracującego.

Prezes zapewnił, że celem nie jest zmiana strategii spółki, która przewiduje 10% marży EBIT do 2020 roku, a raczej przejście do fazy jej realizacji.

"Na poprawę efektywności segmentu papierowego potrzebujemy około 18 miesięcy" - zadeklarował.

Arctic Paper to drugi co do wielkości, pod względem wolumenu produkcji, europejski producent objętościowego papieru książkowego oraz jeden z wiodących producentów graficznego papieru wysokogatunkowego w Europie. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)